Budowa IV piętra bloku Avia 5 w Czyżynach

Osiedle Avia 5 w Czyżynach - Budimex buduje 4 piętro

Forum osiedla Avia!

W ostatnim czasie z aparatem odwiedziliśmy także plac budowy inwestycji Avia 5, która powstaje na przeciwko zamieszkanego już bloku Avia 6. Tam również sporo zmieniło się w ostatnim czasie i stoi już coraz więcej pięter. Za szybkość postępów prac na pewno kciuki trzymają obecni mieszkańcy nowych mieszkań, których okna wychodzą na teren, na którym prowadzone są prace. Z pewnością liczą oni na spokój, a warto zauważyć, że budowa bywa tam prowadzona także w soboty, czyli nawet weekendy niekoniecznie muszą być ciche w takim sąsiedztwie.

Osiedle Avia 5 w Krakowie – deweloper wznosi 5 kondygnację

Osoby, które kupiły nowe mieszkania w Czyżynach od Budimexu w inwestycji Avia 5 powinny mieć chyba spore powody do zadowolenia, bowiem prace idą tam całkiem sprawnie, a przynajmniej tak się wydaje, bo coś więcej na ten temat mogą powiedzieć osoby mające teraz przed sobą harmonogram budowy bloku. Tak czy inaczej, jak widać poniżej, trwają już zaawansowane prace przy wznoszeniu piątego poziomu naziemnego budynku, a więc po nim do zbudowania zostaną jeszcze tylko 3 piętra.

Osiedle Avia 5 - Budimex stawia IV piętro nieruchomości z mieszkaniami
Południowa strona budowanego osiedla Avia 5 w Czyżynach

Po tym, co już możemy dostrzec, da się wywnioskować, że blok ten będzie wyróżniał się ciekawą architekturą, np. po prawej stronie na zdjęciu powyżej widzimy „wcięte” balkony/loggie, natomiast na fotografii na samej górze narożne balkony, które zostały zaokrąglone. Kiedy już wszystkie prace zostaną ukończone, może to wszystko wyglądać nietuzinkowo. Poniższa grafika przedstawia natomiast rzut na budowę widzianą od strony Avii 4, choć tu tak dużo jeszcze nie jest zrobione, to z pewnością ściany czwartego piętra staną w najbliższym czasie także i tam.

Osiedle Avia 5 - Budimex stawia kolejne piętra inwestycji mieszkaniowej
Północno-wschodnia strona osiedla Avia 5 w Krakowie

Swoją drogą warto tu zwrócić uwagę na sznur zaparkowanych tam samochodów. Wygląda na to, że problem z parkowaniem na osiedlu Avia już jest, a co dopiero będzie się działo, kiedy staną już wszystkie budynki i zamieszkają w nich ludzie? Miejmy nadzieję, że uda się go jakoś w przyszłości rozwiązać i nie będzie tak, że każdy kawałek wolnego miejsca na osiedlu, włącznie z trawnikami, będzie zastawiony samochodami. Niestety nie ma co liczyć na to, że panaceum na tym będzie budowany parking Budimexu za blokiem Orlińskiego 4.

Więcej informacji o prowadzonych tam inwestycjach można znaleźć na naszym forum oraz witrynie prowadzonej w portalu Facebook. Zapraszamy to wzięcia udziału w dyskusjach dotyczących tego oraz sąsiednich projektów budowlanych realizowanych w dzielnicy Krakowa Czyżyny.

Zostaw komentarz