Orlińskiego 6: ścianki działowe w mieszkaniach

Dziedziniec inwestycji mieszkaniowej Orlińskiego 6 w Czyżynach

Orlińskiego – forum mieszkańców!

Tym razem kilka zdań poświęcimy inwestycji Orlińskiego 6, w ramach której Budimex stawia nowe tanie mieszkania w Krakowie Czyżynach. Tam w ostatnim czasie również sporo się zmieniło i wygląda na to, że lada chwila ukończone zostanie wznoszenie konstrukcji tego sporej wielkości bloku, ale więcej szczegółów w dalszej części tego tekstu.

Gipsowe ścianki działowe w nowych mieszkaniach w Krakowie

Niedawno ktoś na naszym forum zastanawiał się nad tym, czy w mieszkaniach zlokalizowanych na dolnych piętrach dziedzińca w bloku Orlińskiego 6 będzie dostatecznie dużo światła. Zdjęcie na samej górze tekstu przedstawia właśnie to miejsce widziane przez niezabudowaną jeszcze ściankami przestrzeń widzianą od strony ulicy przebiegającej pod budynkiem. Wydaje się, że jest dostatecznie doświetlona, choć trzeba pamiętać o tym, że mamy lato, a do tego w czasie robienia zdjęć, dzień był bardzo słoneczny, więc inaczej może wyglądać to późną jesienią lub zimą, ale chyba nie powinno być źle.

Budowa nowych tanich mieszkań w Czyżynach na Orlińskiego 6
Blok Orlińskiego 6 widziany od strony Stella-Sawickiego

Powyżej można natomiast obejrzeć, jak wygląda blok widziany od strony ulicy Izydora Stella-Sawickiego. Można sobie dzięki temu uzmysłowić, jak duża jest do konstrukcja. Da się tu również dostrzec, że prowadzone są tam intensywne prace na 7, czyli ostatnim piętrze, ale jednak jeszcze sporo zostało tam do dokończenia, zanim pracownicy Budimexu wezmą się za wykańczanie dachu nad inwestycją.

Stawianie ścianek działowych w nowych mieszkaniach w Krakowie na Orlińskiego 6
Stawianie ścianek działowych w Orlińskiego 6

Co prawda do rozpoczęcia prac na dachu zostało jeszcze trochę czasu, to zupełnie inaczej sytuacja wygląda w nowych mieszkaniach, w których jak można dostrzec przez okna na fotografii, trwa już stawianie ścianek działowych. Wykonywane są one z bloczków gipsowych, prawdopodobnie o grubości 8 cm, w systemie Multi-Gips, kilka ich palet uwieczniliśmy pod budynkiem na grafice poniżej. Widać więc, że deweloper Budimex nie zamierza czekać z tym, aż ukończone zostaną wszystkie piętra, ale równocześnie prowadzonych jest kilka etapów prac, i chyba nic dziwnego, skoro na tej budowie roboty mają lekkie opóźnienie.

Kończenie wznoszenia konstrukcji bloku Orlińskiego 6 w Czyżynach
Budowa widziana od strony budynku Orlińskiego 4

I jeszcze jedna fotka, ale tym razem przedstawiająca inwestycję oglądaną od strony bloku Orlińskiego 4, który już stoi na przeciwko. Wiele osób zastanawiało się tu na pewno, czy odległości pomiędzy poszczególnymi budynkami są odpowiednio duże. Jednak patrząc na prześwit pomiędzy Orlińskiego 4 i 6, wydaje się on się być całkiem rozsądnej szerokości, więc w mieszkaniach powinno jednak być jasno, a i dodatkowo powinny zapewniać minimum intymności. Można znaleźć w Krakowie bardzo dużo nowych osiedli, które zostały znacznie gorzej przemyślane pod tym kątem.

Wkrótce zapewne napiszemy o kolejnych inwestycjach mieszkaniowych w Czyżynach. Jak zwykle zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusjach prowadzonych na naszym forum oraz polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie cyklicznie publikowane są informacje o najnowszych zmianach na placach budowy.

Zostaw komentarz