Osiedle Orlińskiego 1 – Budimex stawia III piętro

Betonowe ściany inwestycji mieszkaniowej Orlińskiego 1 w Czyżynach

Forum mieszkańców nowych Czyżyn!

Już trochę czasu nie pisaliśmy o tym, co dzieje się na inwestycji Orlińskiego 1 w Krakowie, gdzie deweloper Budimex Nieruchomości stawia nowe tanie mieszkania dostępne w programie MdM. Tymczasem także na tej budowie zachodzi sporo zmian, o czym najlepiej można się przekonać oglądając fotografie ilustrujące ten tekst, ale więcej o tym można dowiedzieć się w dalszej części artykułu.

Budowa nowych mieszkań w Czyżynach: 3 piętro Orlińskiego 1

Zdjęcie na samej górze ukazuje fragment budowy widzianej od południowego wschodu, widać że solidne betonowe ściany budynku rosną tam coraz wyżej. Stoją już trzy naziemne kondygnacje oraz niektóre ściany czwartej, część z nich znajduje się jeszcze w deskowaniu, a inne są w tej chwili dostrzegalne jedynie jako pręty służące do zbrojenia żelbetonu. Wygląda na to, że podobnie, jak w przypadku innych budów prowadzonych po sąsiedzku, czyli np. osiedla Avia 2 lub osiedla Orlińskiego 6 (które stoją już niemal w całości), deweloper niższe piętra odlewa z betonu, a dopiero na górnych zastosuje ściany nośne z pustaków silikatowych.

Budimex buduje nowe tanie mieszkania Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach
Zachodnia strona inwestycji Orlińskiego 1 w Czyżynach

I chyba nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ generalnie uważa się, że ściany żelbetonowe są rozwiązaniem droższym, niż takie, które buduje się z pustaków. Z drugiej strony, pod pewnymi względami, ściany budowane z silikatów wydają się mieć kilka zalet nad tymi odlanymi z betonu. Powyżej natomiast możemy obejrzeć zachodnią stronę budowy, gdzie wyraźnie już widać, jak będą wyglądały loggie w budowanych nowych mieszkaniach. Wydaje się, że będą dosyć przestronne, na pewno z tych wyżej położonych będzie się rozpościerał wspaniały widok na niemal cały Kraków.

Budimex Nieruchomości stawia lokale mieszkaniowe z MdM w Czyżynach
Południowa strona budowy bloku Orlińskiego 1 w Krakowie

Ale dosyć widokowe mieszkania powinny się znaleźć także od południa, oczywiście na piętrach, które będą wznosiły się ponad budynkami Orlińskiego 4 i 6. Na ostatniej grafice można dostrzec także to, że sporo elementów 3 piętra jest już gotowych, zapewne kwestią najbliższych tygodni będzie wznoszenie kolejnej kondygnacji. W środku tego zdjęcia widać także prześwit między dwiema częściami tej powstającej budowli, bowiem tak to przedstawia makieta bloku, że będzie on się składał z dwóch segmentów.

Widać, że prace idą tu całkiem sprawnie pomimo opóźnień, które złapała na początku ta inwestycja. Bardzo ciekawi to, jak będzie prezentował się zestaw 3 bloków stojących po dwóch stronach ulicy, czyli Orlińskiego 1, 4 i 6, czy nie będą one zbyt przytłaczające swoimi rozmiarami, ale już wkrótce będziemy mogli to zobaczyć. Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć z tej oraz sąsiednich inwestycji, to zapraszamy na nasze forum oraz stronę na Facebooku, gdzie również są publikowane interesujące materiały.

Zostaw komentarz