Budimex buduje w Czyżynach Orlińskiego 4

Blok przy Orlińskiego 4 budowany przez Budimex w Czyżynach

Odwiedź forum inwestycji Budimexu!

Ostatnio znów udało nam się odwiedzić z aparatem okolice starego lotniska w Czyżynach, na terenie którego Budimex Nieruchomości stawia Osiedle Avia oraz Orlińskiego. Na powyższym zdjęciu widać, że prace są już mocno zaawansowane, nie tylko zalana została płyta fundamentowa, ale roboty na Orlińskiego 4 w szybkim tempie postępują dalej, o czym poniżej.

Orlińskiego – zbrojenia ścian garażu podziemnego

Na poniższym zdjęciu widać doskonale stan zaawansowania budowy. Wysechł już beton wylany na płytę fundamentową i robotnicy przystąpili do dalszych prac, czyli przede wszystkim do wykonywania kolejnych zbrojeń. Widać już, że niemal gotowe są konstrukcje mające wiązać ściany podziemne garażu zlokalizowanego na poziomie -1. Równocześnie zbrojony jest szyb windy oraz kolumny nośne, które również się tam znajdą. Prawdopodobnie niedługo zacznie się szalowanie przygotowanych konstrukcji, po czym zostaną one zalane betonem.

Budowa bloków przy Orlińskiego w Czyżynach
Zbrojenia podziemnego garażu na Orlińskiego 4

Na budowie cały czas coś się dzieje, pracuje żuraw, który dostarcza materiały na plac budowy, a o ustawieniu którego już tu pisaliśmy. W wykopie cały czas krzątają się również robotnicy zajmujący się zbrojeniami. Po ostatniej deszczowej pogodzie, na płycie fundamentowej widać spore kałuże, które chyba jednak nie przynoszą szkody powstającemu budynkowi. To pokazuje, że na płycie, która będzie równocześnie podłogą garażu podziemnego nie zrobiono jeszcze odpowiednich spadów, które prawdopodobnie zostaną wykonane później.

Orlińskiego 4 - Budimex buduje bloki w Czyżynach
Budimex buduje blok przy ul. Orlińskiego 4

Zrobiono już tyle, pomimo że do zakończenia kolejnego etapu zostały jeszcze trzy tygodnie, to wszystko przyszłych mieszkańców powinno napawać optymizmem. Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć więcej zdjęć budowy bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, na której wkrótce się pojawią. W bliskiej przyszłości zaprezentujemy również relację z budowy bloku przy Orlińskiego 6, a tam na placu również zaczęło się dziać więcej – to już wkrótce.

Zostaw komentarz