Budimex kończy prace budowlane na Orlińskiego 4

Budimex skończył elewację na bloku Orlińskiego 4

Forum osiedla nowe Czyżyny!

Mniej więcej półtora roku temu deweloper Budimex Nieruchomości rozpoczął kopanie dziury w ziemi, na której miejscu miała powstać nowa inwestycja mieszkaniowa tej firmy, czyli Orlińskiego 4, tj. kolejny blok budowany w ramach projektu nowe Czyżyny. Dzisiaj nowy budynek już stoi, a mniej więcej “przed chwilą” robotnicy skończyli zdejmować z niego ostatnie rusztowanie.

Nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach i wygląd bloku

O ile do niedawna znaliśmy tylko wygląd wschodniej, północnej i południowej elewacji bloku Orlińskiego 4, to teraz wiemy już właściwie wszystko bowiem także elewacja zachodnią wyłoniła się spod rusztowania, a widać ją na zdjęciach zamieszczonych w niniejszym tekście. W końcu nic dziwnego, że Budimex przyspieszył, bowiem dosłownie za kilka dni mija termin ukończenia budowy, na który Budimex umówił się z klientami w umowach deweloperskich. A elewacja od strony zachodniej wygląda właśnie tak, jak poniżej.

Gotowa elewacja budynku Orlińskiego 4 od zachodu
Elewacja Orlińskiego 4 od strony zachodniej

Trzeba przyznać, że prezentuje się to zupełnie przyzwoicie, balkony są tutaj zabudowane, ale poręcze zostały dodatkowo podwyższone przez zamontowanie wystających barierek. Widać już także dobrze przeszklone klatki schodowe, ciekawe jak to będzie wyglądało, kiedy będzie świeciło się na nich światło. Z drugiej strony patrząc na stan zaawansowania prac przy wykończeniu przestrzeni wokół bloku, ma się spore wątpliwości co do tego, ile jeszcze mogłoby to potrwać.

Zabudowane balkony w nowych tanich mieszkaniach w Czyżynach
Balkony na elewacji budynku Orlińskiego 4

Czyli kolejne relacje, to już pewno będą z wewnątrz budynku Orlińskiego 4, choć przyszli mieszkańcy jeszcze z pewnością poczekają, zanim do niego wejdą, nadchodzi bowiem teraz czas odbiorów przez różne państwowe instytucje, a chyba dopiero po nich dostaje się prawo do użytkowania budynku. W każdym razie cieszy to, że kolejna inwestycja jest już na ukończeniu. Wygląda całkiem nieźle i zapewne w podobnej stylistyce będą utrzymane kolejne budynki, a rośnie ich tam coraz więcej, o czym w kolejnych wpisach.

Zostaw komentarz