Osiedle Avia 1 od Budimexu – płyta nad garażem

Płyta nad garażem podziemnym osiedla Avia 1 od Budimexu

Forum osiedla Avia Kraków!

Jeżeli kogoś interesuje tym, jak się mają sprawy na budowie inwestycji Avia 1 od Budimexu w krakowskich Czyżynach, to w takim razie warto wiedzieć o tym, że ostatnio zaszły tam spore zmiany. Powoli projekt ten zaczyna wychodzić ponad poziom gruntu, co dobrze widać na fotografiach ilustrujących ten tekst. Jednak więcej o tym w dalszej części wpisu.

Przygotowania do wylania płyty nad poziomem -1 os. Avia 1

Dużo pracy wykonano już na stosunkowo niedawno rozpoczętej inwestycji Budimexu w Czyżynach, czyli Avii 1, budynku w którym znajdą się nowe tanie mieszkania w Krakowie, z których wiele dostępnych jest z dopłatą MdM. Będzie to druga z podwójnych wież powstających w ramach tego osiedla, powinna być bardzo podoba, do tej, którą oznaczono jako Avia 2 i której konstrukcja jest już gotowa. Zdaje się, że zakończyły się tam już niemal wszystkie prace w wykopie, bowiem nad nim zaczęła powstawać płyta poziomu zero.

Budowa osiedla Avia 1 Budimexu w Czyżynach płyta nad garażem
Deskowanie i zbrojenie linii nad garażem Avii 1

Jak widać na powyższym zdjęciu, sporo zbrojenie wspomnianej płyty jest już przygotowane. Z niego wybijają się w górę także elementy, które posłużą do budowy pierwszych słupów i ścian lokalizowanych na parterze bloku. Od wschodniej strony prace są nieco mniej zaawansowane, bowiem nadal nie ułożono tam zbrojeń, ale zapewne wkrótce to nastąpi, tam widać jeszcze gołe deskowanie. Wygląda na to, że deweloper Budimex nieźle sobie radzi na tej budowie i wkrótce zobaczymy tam pierwsze elementy powstającego parteru nowego budynku.

Budimex Nieruchomości stawia osiedle Avia 1 w Czyżynach w Krakowie
Przygotowania do wylania płyty poziomu 0 na Avii 1

To jeden z grupy wysokościowców, które mają się tam znaleźć i w których znajdą się widokowe mieszkania w Krakowie. Jest jak na razie najmniej zaawansowany, ale przyszli mieszkańcy, zwłaszcza osiedli, które mają powstać najwcześniej: Avia 2, Orlińskiego 4 i Orlińskiego 6 powinni trzymać kciuki za jak najszybsze jego wybudowanie. To będzie bowiem oznaczało, że z sąsiedztwa zniknie im plac budowy, a to zazwyczaj bywa uciążliwe sąsiedztwo.

Jeżeli ktoś szuka informacji o pozostałych inwestycjach Budimexu w okolicy, a także tych prowadzonych przez innych deweloperów, to w takim razie warto odwiedzić nasze forum oraz stronę w serwisie Facebook, gdzie co jakiś czas pojawiają się nowe informacje i dyskusje na temat realizowanych projektów.

Zostaw komentarz