Elewacja od wschodu na Orlińskiego 4 w Czyżynach

Elewacja bloku Orlińskiego w Czyżynach wschód

Osiedle Orlińskiego forum!

Coraz bliżej już do terminu, w którym ukończona ma zostać inwestycja Orlińskiego 4 w Czyżynach. Budimex ma coraz mniej czasu na jej dokończenie i choć była mowa o opóźnieniach, to jednak ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć spore miany na tej budowie. Co ciekawe, jak można zobaczyć na najwyżej zamieszczonym zdjęciu, rusztowanie postawiono już także na części budynku Orlińskiego 6 powstającym na przeciwko.

Kolejna część elewacji na budynku Orlińskiego 4

Jakiś czas temu mieliśmy okazję zobaczyć, jak prezentuje się gotowa część elewacji na nowym budynku Orlińskiego 4 od Budimexu. W pierwszej kolejności zdjęto rusztowanie ze ściany znajdującej się po stronie północnej stawianego bloku, ostateczny wygląd nieco odbiega od tego, co było prezentowane mieszkańcom na materiałach informacyjnych, ale jednak trzeba przyznać, że nie jest źle. Czarne prostokąty prezentują się całkiem przyzwoicie.

Wykańczanie elewacji na budynku Orlińskiego 4 od Budimexu w Krakowie
Elewacja Orlińskiego 4 od wschodu prawie gotowa

Jednak teraz spod rusztowania wyłoniła się już kolejna część elewacji, tym razem od strony wschodniej. Co prawda jeszcze nie zamontowano tam barierek na loggiach, więc ostateczny kształt jeszcze nieco się zmieni, jednak już widać, jak to będzie mniej więcej prezentowało się po ukończeniu. Tu widzimy coś, co już znamy z bloku Avia 4, do którego właśnie wprowadzają się pierwsi mieszkańcy. Cieszy to, że prawdopodobnie całe osiedle nowe Czyżyny będzie utrzymane w podobnej kolorystyce.

Osiedle Orlińskiego 4 w Czyżynach - osłony balkonów od zachodu
Osłony balkonów na Orlińskiego 4 od strony zachodniej

Więcej do zrobienia pozostało po stronie zachodniej, gdzie jak widać na fotografii, montowane są właśnie panele mające stanowić osłonę balkonów, bowiem zaplanowano je jako zabudowane. Nad nimi będzie tylko wystawała około 20 centymetrowej wysokości barierka. No ale trzeba tam jeszcze wykończyć elewację, co zapewne zajmie nieco czasu. Do terminu ukończenia budowy został już tylko niecały miesiąc, czy Budimex zdąży dotrzymać umowy podpisanej z mieszkańcami, którzy kupili od tego dewelopera tanie nowe mieszkania? Zapewne wkrótce się przekonamy.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o tej oraz innych powstających w sąsiedztwie inwestycjach, to w takim razie warto odwiedzić forum nowych Czyżyn oraz polubić naszą stronę na Facebooku, gdzie często pojawiają się nowe informacje o prowadzonych w tej dzielnicy Krakowa budowach.

Zostaw komentarz