Okna na budowie Avii 5 oraz styropian do ocieplania

Okna w nowych mieszkaniach na osiedlu Avia 5

Osiedle Orlińskiego Forum!

O ile na osiedlu Orlińskiego mieliśmy ostatnio do czynienia z naprawdę dużymi zmianami, bo już znamy finalny wygląd bloku Orlińskiego 4, o czym ostatnio pisaliśmy, to jednak osiedle Avia także dynamicznie się zmienia. Zwłaszcza tam, gdzie powstaje budynek z nowymi mieszkaniami oznaczony jako Avia 5, bowiem to właśnie na tej budowie rozpoczęto ostatnio kolejne znaczące etapy prac, o których jednak więcej piszemy w dalszej części tekstu, do lektury którego zapraszamy.

Nowe mieszkania w Czyżynach Krakowie – osiedle Avia 5

Jak widać na fotografiach zamieszczonych w tekście, wstawiono już prawie wszystkie okna po stronie południowo zachodniej w tej inwestycji. Wydaje się, że przez sporą ilość balkonów, budynek ten będzie kiedyś wyglądał nieco podobnie do tego, jak prezentuje się teraz Orlińskiego 4, czyli całkiem nieźle. Z kolei na wystawie zachodniej okien do wstawienia jest znacznie więcej i tam cały czas toczą się prace przy tym. Pewnie w przyszłym tygodniu ich większość będzie już gotowa. Jak na razie to wszystko prezentuje się całkiem nieźle.

Okna i balkony na inwestycji Avia 5 w Czyżynach
Nowe okna w inwestycji Avia 5 Budimexu

Ale są także jeszcze inne symptomy, które zapowiadają spore zmiany na tej inwestycji. Po jej północno zachodniej stronie widać już zgromadzony styropian, który zapewne posłuży w niedalekiej przyszłości do ocieplania tego budynku. Można więc przypuszczać, że pewnie w pierwszych tygodniach stycznia zobaczymy tam rusztowanie i zaczną się prace przy robieniu elewacji tego bloku z nowymi mieszkaniami w krakowskich Czyżynach.

Nowe tanie mieszkania na osiedlu Avia 5 - Budimex stawia blok
Wstawianie okien w inwestycji Avia 5 w Czyżynach

Wydaje się, że jesteśmy coraz bliżej tego, żeby dowiedzieć się jak będzie wyglądał kolejny blok na osiedlu Avia. Co prawda pewnie wcześniej wykończone zostaną budynek Avia 2 oraz inwestycja Orlińskiego 6, ale cieszy to, że zaraz po nich powinna być gotowa także Avia 5. Im wcześniej bloki zostaną ukończone, tym szybciej skończą się niedogodności związane z budowami prowadzonymi przez Budimex w Czyżynach. A to na pewno nic dobrego, jak pod oknami jeżdżą ciężarówki z betonem i ciągle słychać hałas.

Zostaw komentarz