Budimex kopie pod Orlińskiego 1 w Czyżynach

Inwestycje w Czyżynach - wykop Orlińskiego 1

Odwiedź forum mieszkańców Orlińskiego!

Nasze przewidywania związane z powstawaniem makiety kolejnego budynku Budimexu w tzw. nowych Czyżynach sprawdziły się całkiem dokładnie, ponieważ niemal równolegle z nimi do sprzedaży trafiły nowe mieszkania właśnie w tej inwestycji. Prawie równolegle ruszyły również prace ziemne na tym terenie i właśnie o stanie ich zaawansowania chcemy powiedzieć nieco więcej w tym artykule.

Deweloper Budimex Nieruchomości i kolejny blok w nowych Czyżynach

Co nieco pokazaliśmy już na pierwszym zdjęciu ilustrującym ten tekst, widać na nim pracującą, sporych rozmiarów koparkę oraz ciężarówkę jadącą po ziemię. Jednak poniżej można zobaczyć znacznie więcej. Widać, że prace ziemne są już w przypadku tej inwestycji mocno zaawansowane i wykop pod blok powstaje w niezłym tempie. Tym bardziej że roboty toczą się cały czas i zdaje się, że w przypadku Budimexu zima nie będzie stanowiła problemu. Tym bardziej, że podczas brzydkiej pogody również da się prowadzić praca budowlane co można było zobaczyć już na niejednej inwestycji prowadzonej w Krakowie.

Dziura w ziemi, gdzie stanie blok Orlińskiego 1
Budimex przygotowuje wykop pod Orlińskiego 1

Zapewne w najbliższych tygodniach ukończony wykop zostanie zabezpieczony, a jego dno będzie utwardzane podobnie jak działo się w przypadku sąsiednich bloków. Równolegle z rozpoczęciem budowy tego budynku, obok miejsca, gdzie w przyszłości ma on stanąć, pojawiła się tablica informacyjna, z której można dowiedzieć się podstawowych rzeczy o rosnącej nieruchomości. Została uwieczniona na zdjęciu poniżej, a jedną z bardziej interesujących wiadomości na niej zawartych jest ta, że w bloku tym mają znaleźć się również lokale usługowe, co jest o tyle dobrą nowiną, że w okolicy na pewno nie można narzekać na ich nadmiar.

Tablica informacyjna w nowych Czyżynach na Orlińskiego 1
Orlińskiego 1 – tablica informacyjna na budowie

Na stronach internetowych Budimexu Nieruchomości pojawiły się również już plany wszystkich mieszkań w inwestycji na Orlińskiego 1, a na ich liście jest 279 pozycji. Obejrzeć i kupić można także lokale usługowe na parterze tej nieruchomości – wygląda na to, że będzie ich tam całkiem sporo. Zamieszczono tam też informację o tym, że planowany termin zakończenia prac, to pierwszy kwartał 2017 roku, czyli kupujący będą musieli uzbroić się w cierpliwość, podobnie jak mieszkańcy sąsiednich budynków. Poznać można tam także ceny nowych mieszkań, które trafiają na rynek i tu także jest nieźle, podobnie jak w przypadku wcześniejszych inwestycji. Zazwyczaj metr kwadratowy kosztuje tam 4 600 zł w przypadku mniejszych lokali i 4 300 zł w przypadku mieszkań większych.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z budowy prowadzonej pod tym adresem, to zapewne wkrótce pojawią się one na naszej stronie na Facebooku. Niedługo także dodamy tu także kolejne relacje z budowy osiedla Avia i Orlińskiego.

Zostaw komentarz