Prace w wykopie na Orlińskiego 6 w Czyżynach

Prace w wykopie pod budynek na Orlińskiego 6 w nowych Czyżynach

Odwiedź forum mieszkańców Orlińskiego Budimexu!

Ostatnio znów udało nam się wybrać w okolice pasa startowego dawnego lotniska w dzielnicy Czyżyny, gdzie Budimex Nieruchomości prowadzi swoje wielkie inwestycje. W tym rejonie wyrasta coraz więcej żurawi budowlanych, ich ilość zaczyna robić wrażenie i daje do myślenia odnośnie rozmachu tego, co jest tam planowane. Odwiedziliśmy między innymi plac budowy na którym powstaje blok Orlińskiego 6, a tam znów sporo się zmieniło ale o tym więcej napiszemy poniżej.

Rosną mury kondygnacji minus 1 Orlińskiego 6

W wykopie postawiono już część filarów, na których wsparta zostanie konstrukcja powstającego wielorodzinnego budynku. Widać także, zwłaszcza na ścianach bocznych, że przygotowane zostało deskowanie dzięki któremu będzie można wkrótce zalać je betonem. Równolegle cały czas trwają roboty przy układaniu kolejnych deskowań, a także zbrojeń w następnych słupów i innych elementów poziomu, na którym przyszłości zlokalizowana zostanie hala garażowa oraz komórki lokatorskie przynależne do mieszkań powstających w inwestycji, a także spora cześć infrastruktury technicznej.

Budowa bloku Orlińskiego 6 w nowych Czyżynach
Ściana poziomu podziemnego bloku Orlińskiego 6

Na powyższym zdjęciu widać dobrze, że od strony zachodniej ściana poziomu minus 1 została już przez robotników ukończona.  Dostrzec na nim można także skośne zbrojenia wystające nad poziom gruntu, które prawdopodobnie będą w przyszłości stanowiły ozdobne (ale także konstrukcyjne) elementy powstającego w tym miejscu budynku. Ważne jest również to, że na placu budowy cały czas krzątają się robotnicy i zapewne dzięki temu prace posuwają się do przodu tak szybkim tempie, a przecież jeszcze niedawno była to po prostu dura ziemi, bo roboty ziemne zakończono dopiero kilka tygodniu temu.

Deweloper Budimeks Nieruchomości stawia inwestycję Orlińskiego 6
Budimex buduje poziom minus 1 budynku Orlińskiego 6

Jeszcze jedna fotografia, którą widzimy powyżej, przedstawia tym razem całość plac budowy. Widać na nim dobrze jej rozmach oraz można co nie co powiedzieć o wielkości przyszłego budynku, a nie będzie on mały. Trudno przewidzieć czy na pewno jeszcze w tym roku, ale z pewnością w najbliższych miesiącach przyszli mieszkańcy tej inwestycji Budimeksu w Czyżynach będą mogli przyglądać się temu, jak powstaje parter budynku zlokalizowanego przy ulicy Orlińskiego pod numerem 6.

Jeżeli ktoś chciałbym zobaczyć więcej zdjęć w tej inwestycji, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku gdzie na pewno już wkrótce się pojawią. W niedalekiej przyszłości napiszemy również więcej o tym, co dzieje się w miejscu powstawania budynku Orlińskiego 1. W wykopie na miejscu którego ma stanąć ta kolejna inwestycja Budimexu w Czyżynach również niemało się dzieje i zapewne budynek również będzie szybko powstawał. Postaramy się również napisać coś o tym, z jaką szybkością posuwają się do przodu prace na osiedlu Avia, to także już niedługo.

Zostaw komentarz