Nowe Czyżyny: drugie piętro bloku Orlińskiego 4

Budimex Nieruchomości buduje II piętro inwestycji Orlińskiego

Forum mieszkańców Orlińskiego!

Odwiedzając w ostatnim czasie nowe budowy w Czyżynach, nie zapomnieliśmy również o oglądzie inwestycji powstającej przy Orlińskiego 4, a to po Avii II najbardziej zaawansowany projekt Budimexu. Tam także zmieniło się niemało i dosyć zaawansowane są już roboty przy wylewaniu betonowych ścian i stropów na drugim piętrze. Zamieszczone powyżej zdjęcie przedstawia stan zaawansowania prac od strony północnej, widać że tam nie ma jeszcze ścian kolejnej kondygnacji, ale przygotowania do ich postawienia są zaawansowane. Ale więcej o całości robót piszemy w dalszej części tekstu.

Budimex Nieruchomości stawia II piętro bloku w Czyżynach w Krakowie

Jeszcze lepiej wygląda stan zaawansowania budowy oglądanej z ulicy Stella-Sawickiego, czyli z południowego zachodu, co można obejrzeć na umieszczonej poniżej fotografii. Okazuje się, że od tej strony stoi już znaczna część drugiego piętra budynku, a być może nad nią jest już również w jakimś stopniu wykonany strop. Obok gotowej części tej kondygnacji można dostrzec także jej dalsze, stojące już ściany, nad którymi zapewne wkrótce także pojawi się płyta będąca podstawą piętra trzeciego.

Budowa osiedla nowe Czyżyny w Krakowie przez Budimex
Budowa Orlińskiego 4 widziana od Stella-Sawickiego

Ale nie ma się co dziwić temu, że prace posuwają się w takim tempie, w końcu mniej więcej właśnie teraz przyszli mieszkańcy tej inwestycji mają dokonać wpłaty kolejnej transzy, która ma odpowiadać wybudowaniu 40% bloku. Na jeszcze jednym opublikowanym tu zdjęciu można zobaczyć powstający budynek od strony zachodniej. W oczy rzuca się spora ilość balkonów, a także to, że wcale nie będą one małe. Ciekawi to, ile pracy zostanie wykonane do końca tego roku kalendarzowego i czy to, że teraz idzie tak szybko związane jest z robieniem sobie rezerwy na ewentualną srogą zimę.

Budimex Nieruchomości robi balkony na Orlińskiego 4
Balkony na Orlińskiego 4 od strony zachodniej

Może nie widać tu tego dokładnie, ale trzeba wspomnieć także o tym, że na placu krząta się wielu robotników i wszystko intensywnie posuwa się do przodu. W zasadzie prace są nawet nieco bardziej zaawansowane, ponieważ przez kilka dni, które upłynęły od zrobienia tych zdjęć, dobudowano jeszcze kolejną część drugiego piętra, więc na dzień dzisiejszy do jego skończenia brakuje naprawdę niewiele – co nieco można zobaczyć na naszym forum.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku, gdzie już niedługo pojawią się nowe fotografie obrazujące stan zaawansowania robót na tej budowie. Wkrótce także opublikujemy kolejne relacje ze stopnia ukończenia budowy kolejnych inwestycji Budimexu w Czyżynach oraz prac prowadzonych w tej okolicy przez innych deweloperów.

Zostaw komentarz