Budimex układa zbrojenia pod nowe osiedle Avia 1

Prace w wykopie na osiedlu Avia 1 - zbrojenia

Forum osiedla Avia w Krakowie!

Sporym zmianom ulega także miejsce, w którym powstaje osiedle Avia 1 w Czyżynach, czyli kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa prowadzona przez Budimex. Będzie to jeszcze jeden z wysokościowców, w których powstają tanie mieszkania w Krakowie z MdM (dostępne z dopłatą w ramach programu Mieszkanie dla Młodych). Na budowie widać poważne postępy i jak tak dalej pójdzie, to wkrótce zobaczymy pierwsze elementy kondygnacji podziemnej tego bloku, ale więcej o tym w dalszej części niniejszego tekstu.

Zbrojenia pod os. Avia 1 z nowymi mieszkaniami MdM w Krakowie

Udało się nam kilka dni temu odwiedzić okolice pasa startowego w Krakowie Czyżynach, obok którego Budimex realizuje swój projekt nowe Czyżyny, w ramach którego powstaje kilkanaście nowych budynków mieszkalnych z mieszkaniami z MdM. Okazuje się, że zachodzą tam szybkie zmiany, jak widać na ilustrujących tekst fotografiach, deweloper utwardził i wybetonował już całe dno wykopu, a po tym przystąpił do realizacji kolejnych etapów prac. Od strony południowej widać doskonale leżące na betonie stalowe pręty oraz elementy służące do ich łączenia.

Nowe tanie mieszkania na osiedlu Avia 1 w Krakowie
Wybetonowany wykop pod nowe osiedle Avia 1

Dostrzec tam można także zagłębienia, w miejscu których w przyszłości powstaną na przykład szyby wind służących przyszłym mieszkańcom budynku. Bardziej zaawansowana natomiast jest budowa od strony wschodniej gdzie, co można zobaczyć poniżej, duża ilość zbrojeń została już ułożona przy czym cały czas trwa realizacja tych prac. Zbrojone są już także pierwsze elementy kondygnacji, na której w przyszłości znajdzie się garaż podziemny, a także komórki lokatorskie. Jako, że zdjęcia były robione w ubiegłym tygodniu, być może wszystkie metalowe pręty zostały tam już przygotowane do zalania betonem, a możliwe nawet, że już się to stało.

Osiedle Avia 1 Budimexu w Czyżynach - budowa nowej inwestycji
Układanie zbrojeń pod nowy budynek Avia 1 w Krakowie

Warto wspomnieć także o tym, że pomimo tego, iż trzon tych prac realizują podwykonawcy Budimexu, to jednak nieustannie “patrzą im na ręce” pracownicy dewelopera, którzy nadzorują jakość wykonywanych prac oraz ich zgodność z projektem. Miejmy nadzieję, że ilość tej uwagi będzie wystarczająca do tego, aby powstały tam dobrej jakości nowe mieszkania, z którymi w przyszłości nabywcy nie będą mieli problemów. Oczywiście zapraszamy na nasze forum oraz stronę na Facebooku, gdzie można zwykle znaleźć sporo nowości na temat przedsięwzięcia realizowanego przez Budimex w Czyżynach oraz traktujących o innych budowach prowadzonych w rejonie tej dzielnicy Krakowa.

Zostaw komentarz