Street Workout Park w krakowskich Czyżynach

Streetwork park w czyżyńskim Parku Lotników w Krakowie

Forum mieszkańców dzielnicy Czyżyny!

Nie wiem czy pamiętacie, ale dawno temu pisaliśmy tu o tym, jak ma się sprawa budżetu obywatelskiego dla dzielnicy Krakowa Czyżyny. Wymieniliśmy tam kilka projektów, na które warto byłoby oddać głos i byłoby to zgodne z interesem okolicy, w której mieszamy lub wkrótce będziemy mieszkać. Dzisiaj możemy już oglądać zrealizowane projekty wyłonione w wyniku tego głosowania.

Uprawianie Street Workoutu w Parku Lotników Polskich

A w czasie tego plebiscytu, w dzielnicy Czyżyny została wybrana do realizacji budowa Street Workout Parku na terenie największego krakowskiego zieleńca, czyli Parku Lotników Polskich, a dokładniej w pobliżu słynnej już hali widowiskowo-sportowej Kraków Areny, w której odbywa się coraz więcej ciekawych imprez muzycznych i sportowych. Może nie całkiem ostatnio, bo już dobrych kilka tygodni temu na tym terenie pojawiła się taka oto konstrukcja, którą możemy zobaczyć na zamieszczonych w tekście fotografiach.

Gotowy Street Workout Park po budżecie obywatelskim w Krakowie
Street Workout Park w Parku Lotników Polskich

Widać tu system rurek, drabinek i poręczy, które składają się na czyżyński Street Workout Park, a to wszystko zostało zmontowane na specjalnie przygotowanym podłożu. Taki sprzęt umożliwia trenowanie bardzo różnych partii mięśni, jest wskazany dla uprawiających sztuki walki, parkur itp. Co ważne, nie są do tego wymagane dodatkowe przyrządy, obciążeniem jest tu waga ciała ćwiczącego. Wszystko wygląda bardzo przyzwoicie, elementów jest sporo i jest na czym ćwiczyć, co doskonale widać na wykonanych już jakiś czas temu zdjęciach. W czasie ich robienia, z urządzeń korzystały 4 osoby i nie czuło się tam ścisku. Cieszy to, że udało się zrealizować projekt wybrany przez mieszkańców i jak widać również im on służy.

Zostaw komentarz