Orlińskiego 5 – budowa parteru nowego bloku

Nowe mieszkania na osiedlu Orlińskiego 5 w Krakowie - budowa trwa

Forum mieszkańców Orlińskiego Kraków!

Trochę czasu nie było nas na terenie, na którym powstaje projekt nowe Czyżyny, ale po takich odwiedzinach uderzyła skala zmian, które zaszły na prowadzonych tam przez Budimex budowach. Rosną nowe bloki i tanie mieszkania, beton się leje, a duże zmiany zaszły także na miejscu, w którym powstaje budynek Orlińskiego 5, ale więcej o tym, w dalszej części tego tekstu, do którego lektury zapraszamy.

Pierwsze elementy parteru bloku z nowymi mieszkaniami w Czyżynach

Poniżej widać, że płyta nad poziomem, na którym w przyszłości znajdą się garaże podziemne, jest już zalana (po jej bokach założone są jeszcze deskowania). Ale to nie wszystko, bowiem można dostrzec już także pierwsze elementy parteru tej inwestycji prowadzonej przez dewelopera Budimex Nieruchomości w dzielnicy Krakowa Czyżyny. Na zdjęciu widoczne są już także deskowania pierwszych elementów, które znajdą się na parterze, chodzi o ten ciemny element w centrum fotografii.

Budowa nowych tanich mieszkań w inwestycji Orlińskiego 5 w Czyżynach
Płyta i elementy parteru na budowie Orlińskiego 5

Tu widać, że na poziomie zero jest jeszcze trochę zbrojeń, które nie zostały zabetonowane. Na dalszym planie widoczne są już także początki zbrojeń, które w przyszłości ułożą się w element przywodzący na myśl napis AVIA (bowiem również bloki na osiedlu Orlińskiego są budowane według tego samego, czy bardzo podobnego projektu, co te na osiedlu Avia powstającym obok). W każdym razie budowa przebiega zgodnie z dobrze już znanym schematem.

Osiedle nowe Czyżyny - budowa nowych mieszkań na Orlińskiego 5 w Krakowie
Budowa nowych mieszkań w inwestycji Orlińskiego 5

Wygląda na to, że nowy blok rośnie tam w szybkim tempie i wkrótce zacznie wznosić się ponad poziom gruntu. Wszystko wskazuje na to, że jest to o tyle przemyślane, że idąc od strony ulicy Stella-Sawickiego, kończone będą kolejne bloki, np. kiedy na Orlińskiego 4 będą wprowadzali się pierwsi mieszkańcy, w sąsiednim bloku Orlińskiego 6 nie będą prowadzone już żadne uciążliwe prace, podobnie mogą się one zakończyć na Orlińskiego 1, w tym sensie, że kończone będzie już wznoszenie konstrukcji nowego bloku. I tak z kolejnymi inwestycjami powstającymi wzdłuż tej ulicy, na pewno nikt nie chciałby mieć przez dłuższy czas przed oknami głośnej budowy. A gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć więcej zdjęć i relacji z budowy tego oraz sąsiednich projektów, to zapraszamy również na nasze forum oraz na stronę na Facebooku.

Zostaw komentarz