Ocieplanie budynku Avia 2 w Krakowie Czyżynach

Ocieplanie budynku Avia 2 w nowych Czyżynach od Budimexu

Forum osiedla Avia Kraków!

Dużo dzieje się także na budowie osiedla Avia 2 w Czyżynach, gdzie powoli wieże zaczynają nabierać ostatecznego kształtu. Ocieplono już pierwsze ściany tego budynku stawianego przez Budimex i zdjęto z nich rusztowanie, więc wreszcie możemy zobaczyć jaki kolor będzie miała elewacja, ale więcej o tym na zdjęciach i w tekście poniżej.

Wykańczanie nowego bloku na osiedlu Avia w Krakowie

Jak widać poniżej, gotowa jest już pierwsza część ściany zewnętrznej, ta na której nie ma żadnych okien do powstających nowych mieszkań. Wcześniej znajdowało się na niej rusztowanie, teraz jest już zdjęte, a powierzchnia jest biała i pokryta tynkiem. Co ciekawe, udało się nam tam zaobserwować, że do ocieplania nie był tam używany standardowy styropian, ale wełna mineralna, czyli materiał znacznie lepszy, ale również i droższy.

Nowe Czyżyny, Budimex ociepla osiedle Avia 2 w Krakowie
Widok na nowe Czyżyny i osiedle Avia 2

Druga z wież jest w niemal w całości pokryta rusztowaniem, a to znaczy, że także ona jest teraz ocieplana. Pewnie potrwa to nieco dłużej, bo w końcu ściany są większe, a do tego również jest tam sporo okien, czyli cała operacja ocieplanie jest znacznie bardziej skomplikowana w takich miejscach. W każdym razie można się spodziewać w niedalekiej przyszłości, że zobaczymy, jak ten budynek będzie wyglądał po skończeniu, przynajmniej z zewnątrz.

Osiedle Avia 2 w Czyżynach - Budimex ociepla nowy blok w Krakowie
Ocieplanie Avii 2 w Krakowie Czyżynach

No i jeszcze widok na inwestycję od strony północnej, tu także można zobaczyć ukończoną już część ściany znajdującą się po przeciwnej wystawie do tej, opisywanej wcześniej. Widać tu jeszcze sporo szarego betonu, jednak można spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości także i tu stanie rusztowanie. Zapraszamy również na forum oraz naszą stronę na Facebooku, gdzie również publikowane są nowe materiały o budowach prowadzonych w Czyżynach oraz toczą się dyskusje ich dotyczące.

Zostaw komentarz