Orlińskiego 3: płyta nad garażem podziemnym

Budowa osiedla Orlińskiego 3 w Czyżynach - deskowanie pod płytę nad poziomem -1

Forum mieszkańców Orlińskiego w Krakowie!

Dużo dzieje się na terenie, na którym powstaje kolejny budynek z tanimi mieszkaniami w Krakowie, czyli Orlińskiego 3 – drugi z rzędu wieżowców patrząc od strony ulicy Izydora Stella-Sawickiego. Wygląda na to, że dobiegają tam końca roboty związane z budową kondygnacji podziemnej tej inwestycji i prace przechodzą na wyższy poziom, jednak więcej informacji o tym oraz zdjęcia można zobaczyć w dalszej części tego tekstu.

Budimex przygotowuje deskowanie pod płytę parteru os. Orlińskiego 3

Jak można zobaczyć na załączonej poniżej fotografii, trwa tam już układanie deskowania, które posłuży do wylania betonowej płyty stropowej przykrywającej poziom podziemny budynku Orlińskiego 3. Jeszcze trochę czasu upłynie zanim zostanie to przez Budimex wykonane, bowiem na deskach trzeba jeszcze będzie ułożyć zbrojenia, jednak perspektywa ta wydaje się być coraz bliższa. A po tym ruszy już budowa parteru, na którym znajdą się lokale usługowe, klatki, pomieszczenia na śmietniki oraz inne elementy budynku, z których korzystać będą przyszli mieszkańcy.

Tanie mieszkania w Czyżynach - Budimex przygotowuje daeskowanie na płytę parteru Orlińskiego 3
Deskowanie pod płytę nad poziomem -1 na Orlińskiego 3

Jednak ciągle jest jeszcze trochę do zrobienia na poziomie garaży podziemnych i komórek lokatorskich. Na zdjęciach widać, że część elementów kondygnacji podziemnej nadal jeszcze znajduje się w deskowaniach, a to znaczy że beton cały czas tam wiąże. Warto odnotować także to, że na budowach przez cały czas kręci się wielu pracowników nadzoru robót z ramienia firmy Budimex, którzy trzymają pieczę na tym, jak plany budynków realizują podwykonawcy tego dewelopera.

Osiedle Orlińskiego w Czyżynach - Bduimex buduje poziom podziemny nowego bloku
Budowa kondygnacji podziemnej na os. Orlińskiego 3

Wygląda na to, że kwestią najbliższych tygodni jest rozpoczęcie prac ponad poziomem gruntu, czyli wkrótce zacznie rosnąć kolejny budynek obok Orlińskiego 1, który liczy sobie już coraz więcej pięter. Im szybciej prace będą posuwały się do przodu, tym wcześniej przyszli lokatorzy nowych mieszkań w bardziej zaawansowanych inwestycjach, takich jak Orlińskiego 4 czy Orlińskiego 6 przestaną mieszkać „na placu budowy”. A jest to uciążliwe, kto nie wierzy, ten niech odwiedzi obszar powstawania projektu nowe Czyżyny w dniu roboczym, kiedy trwają prace… kurz, hałas, ciągłe kursowanie samochodów ciężarowych zdecydowanie nie tworzą tam sielankowej atmosfery cichego osiedla mieszkaniowego.

Tradycyjnie zapraszamy również do wzięcia udziału w dyskusjach prowadzonych na naszym forum oraz polubienia strony na Facebooku, z której również można się niemało dowiedzieć o realizacji tego i innych projektów w okolicy.

Zostaw komentarz