Wiecha na budowie bloku Avia 2 w Czyżynach

Nowe tanie mieszkania w Krakowie z MdM od firmy Budimex

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Sporo zmienia się także na osiedlu Avia 2, które buduje Budimex, a w którym powstaną tanie, jak na Kraków mieszkania dostępne z dopłatą MdM (Mieszkanie dla Młodych). Ostatnio miało tam miejsce ważne wydarzenie, które oznaczało zakończenie jednego z istotnych etapów prowadzonych tam prac. Z tego powodu przyszli mieszkańcy tej inwestycji powinni mieć powody do radości.

Budimex wiesza wiechę na jednej z wież budynku Avia 2

Zdaje się, że zakończył się jeden z ważnych etapów budowy, czyli wznoszenie wież, a przynajmniej jednej z nich, ponieważ ostatnio pojawiła się na niej wiecha, którą dobrze widać na poniższym zdjęciu. To znaczy, że wznoszenie zasadniczej konstrukcji, zostało już zakończone i teraz czas na resztę ścian osłonowych. Zapewne nad najwyższymi mieszkaniami w najbliższym czasie powstanie, albo już powstaje dach.

Osiedle Avia 2 - nowe mieszkania w Krakowie budowane przez Budimex
Wiecha na jednej z wież osiedla Avia 2 w Krakowie

Na niższych kondygnacjach natomiast nadal trwa wstawianie okien w nowych mieszkaniach. Budowane są w nich także ścianki działowe z bloczków gipsowych oraz inne elementy, które konieczne są, aby Budimex wywiązał się ze swojego zadania. Niemniej już dobrze widać, jaką formę przyjmą te budynki zlokalizowane wzdłuż ulicy Orlińskiego, na pewno sporo będzie tu zależało jeszcze od ostatecznego wykończenia, koloru elewacji itp., jednak zasadniczy kształt i wielkość nowych bloków można sobie już samemu ocenić.

Osiedle Avia 2 budowane przez dewelopera Budimex w Krakowskich Czyżynach
Widok na osiedle Avia 2 Krakowie Czyżynach

Po niemal roku, konstrukcja budynku jest niemal gotowa, tymczasem obok zaczyna się już kolejna budowa, czyli osiedle Avia 7, o którym ostatnio tu już pisaliśmy. Jeżeli kogoś interesuje postęp prac na tych budowach, to w takim razie zapraszamy również na nasze forum oraz stronę na Facebooku, gdzie również pojawia się sporo przydatnych informacji dla przyszłych mieszkańców oraz osób planujących tam zakup mieszkania od Budimexu oraz innych deweloperów działających w okolicy, np. w inwestycji Murapol Bieńczycka, Osiedle Park Lotników, Eldorado Dasty Invest i itd.

Zostaw komentarz