Budowa osiedla Avia 7 Budimexu ruszyła

Budimex przygotowuje plac pod budowę osiedla Avia 7

Forum mieszkańców Osiedla Avia!

Pisaliśmy tutaj o tym ostatnio, że ogrodzenie Osiedla Avia zostało częściowo rozebrane, ponieważ Budimex zastawił blaszanym płotem jedną z furtek, które umożliwiały wejście i wyjście z tego osiedla. Swoją drogą okazało się, że to sami mieszkańcy zadbali o to, żeby mieć łatwiejszy dostęp do swoich mieszkań. Ale dlaczego stara furtka jest niedostępna? Ponieważ zdaje się, że Budimex będzie rozpoczynał tam budowę kolejnej inwestycji mieszkaniowej mającej powstać w ramach tego osiedla.

Przygotowanie terenu pod budowę osiedla Avia 7 w Czyżynach

Zdaje się, że ruszają prace zmierzające do przygotowania terenu, na którym prawdopodobnie już w niedalekiej przyszłości zacznie się wznoszenie kolejnego budynku powstającego w ramach osiedla Avia, ten wg mapy nowych Czyżyn udostępnionej przez dewelopera, ma być oznaczony numerem 7. Miejsce na przeciwko bloku Avia 4, na którym ma on stanąć zostało ogrodzone blaszanym płotem, a na trawie pojawiły się pierwsze maszyny budowlane przeznaczone do robót ziemnych, które już rozpoczęły pracę – widać to dobrze na zamieszczonym poniżej zdjęciu.

Budimex przygotowuje teren pod budowę osiedla Avia 7
Teren na którym Budimex zamierza zbudować Avię 7

Wygląda na to, że na początku teren musi zostać odpowiednio umocniony, zanim zaczną na nim być robione wykopy. Dlatego w grunt wbijane są stalowe elementy, które mają zapobiec jego przesuwaniu się i osiadaniu, kiedy już rozpoczną się prace ziemne. Podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku inwestycji stawianych wzdłuż ulicy Orlińskiego. Na tą chwilę skala prac nie jest jeszcze powalająca, ale zapewne w bliskiej przyszłości zacznie się to zmieniać. Wygląda więc na to, że Budimex konsekwentnie i bardzo szybko realizuje plan zabudowy swojej działki zlokalizowanej w okolicy pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach.

Nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach Avia 7 - rusza budowa bloku
Maszyny przygotowujące teren pod budowę Avii 7

Wiele wskazuje także na to, że wkrótce po tym, jak prace nabiorą tam tempa, ruszy sprzedaż nowych mieszkań na osiedlu Avia 7. Wszystko idzie niezwykle szybko i chyba nikt nie spodziewał się tego, że ten teren zmieni się w tak gigantyczny plac budowy. Jednak wydaje się, że to dobrze, że Budimex nie ma zamiaru rozciągać prac “w nieskończoność”, bo w końcu co to za przyjemność, mieszkać przez 10 lat na placu budowy.

Oczywiście jeśli kogoś interesuje więcej informacji o prowadzonych w rejonie Czyżyn inwestycjach, to zapraszamy na nasze forum oraz stronę na Facebooku, gdzie również publikujemy nowe informacje oraz toczą się interesujące dyskusje na tematy elektryzujące obecnych i przyszłych mieszkańców powstających bloków.

Zostaw komentarz