Osiedle Avia jednak otwarte… tymczasowo

Otwarty płot osiedla Avia w Krakowie Czyżynach

Forum mieszkańców osiedla Avia!

A tym razem mała niespodzianka, na którą udało się nam trafić podczas ostatniej wizyty w Czyżynach. Przechodząc przez Osiedle Avia, okazało się, że niedostępna jest jedna z furtek, która pozwalała wyjść z tego ogrodzonego zespołu budynków w kierunku wschodnim. Żeby jednak udostępnić mieszkańcom przejście, Budimex zdemontował część płotu, sprawiając, że Avia stała się otwarta, a więcej szczegółów poniżej.

Otwarcie Osiedla Avia w Czyżynach – demontaż płotu

Właśnie tak, jak napisaliśmy i widać to dobrze na zdjęciu zamieszczonym poniżej, część płotu okalającego osiedle Avia została zdemontowana, tak że można dzięki temu w miarę swobodnie przejść w stronę ulicy Stanisława Kłosowskiego. Nie potrzeba do tego żadnego kodu, klucza czy karty, po prostu można sobie iść bez przeszkód, co trzeba przyznać, jest niezłym i wygodnym rozwiązaniem. Chyba nie powinni mieć z tym problemu także mieszkańcy bloku Avia 6, bowiem i tak ich budynek jest ogrodzony bliskim ogrodzeniem, które chyba w zupełności wystarcza dla poczucia bezpieczeństwa oraz utrzymania porządku wokół niego.

Częściowo zdemontowany płot wokół Osiedla Avia w Krakowie
Zdemontowana część płotu Osiedla Avia w Krakowie

Niestety wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja nie potrwa długo, bowiem taka zmiana została wprowadzona przez to, że rozpoczęły się prace w miejscu, w którym w przyszłości ma powstać osiedle Avia 7 (dokładną jego przyszłą lokalizację można podejrzeć na mapce nowych Czyżyn Budimexu). Z tego powodu płot ogradzający teren powstawania tej nowej inwestycji zagrodził chodnik prowadzący do furtki wychodzącej na wschód, uniemożliwiając mieszkańcom korzystanie z niej.

Chodnik do furtki na osiedlu Avia, zagrodzony tymczasowo ogrodzeniem
Zablokowany chodnik do furtki na Osiedlu Avia w Czyżynach

Wygląda więc na to, że takie rozwiązanie nie będzie utrzymywane zbyt długo, być może jeszcze przed zakończeniem sąsiedniej budowy pojawi się tam nowa, przynajmniej tymczasowa bramka. Jednak dobrze byłoby, gdyby mieszkańcy zamkniętego osiedla docenili jego otwarcie i postarali się o to, żeby taki stan został utrzymany, ale powiedzmy sobie szczerze, szanse na to są niewielkie. Jednak z pewnością takie rozwiązanie lepiej zintegrowałoby powstające osiedle z okolicą, a także nie odgradzało od niej Osiedla Orlińskiego, które wg planu ma nie zostać otoczone ogrodzeniem.

Jeśli ktoś szuka większej ilości informacji o powstających w Czyżynach osiedlach, to zapraszamy również na nasze forum, gdzie toczą się interesujące dyskusje na temat budowanych inwestycji. Sporo materiałów pojawia się także na naszej stronie na Facebooku, do polubienia której zapraszamy.

6 komentarzy na temat “Osiedle Avia jednak otwarte… tymczasowo

 1. to nie budimex umożliwił przejście tylko mieszkańcy to zrobili, budimex to są oszuści i złośliwie zastawili tymczasową furtkę zostawiając mieszkańcom jedno wyjście z osiedla a teraz przedstawiacie to jako atut! w piątek latali i kazali załozyc ogrodzenie z powrotem, jedna rada się sprzeciwiła i nie założyła, bo nie mają wpływu na decyzję wspólnoty!

 2. To chyba tym lepiej, że jednak mieszkańcy potrafili się zorganizować i postawić na swoim 🙂 Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się, że sprawy miały taki obrót, ale to chyba lepiej, że wyszło od ludzi, a nie od dewelopera.

  • deweloper był przeciwny, bo im to nie na rękę, ponieważ chodnik zagrodzili po to żeby zrobić na złość mieszkańcom Avii 6. Zresztą to jak są traktowani mieszkańcy przez budimex po odbiorze mieszkań powinno być przestrogą zanim ktoś tam mieszkanie kupi. Dla przykładów podam tylko niekończące się terminy usuwania usterek, droga dojazdowa – wiecznie zablokowana przez pojazdy budowy, brudna, jedno bagno, z którym budimex mimo interwencji mieszkańców zrobić nic nie zamierza, a wręcz odwrotnie za to że mieszkańcy upominają się o swoje to budimex zagrodził bramkę i ma głęboko w ….. że z osiedla jest jedno wyjście. Ciekawe jak oddadzą kolejne bloki jak będzie wyglądało to na co dzień, bo nie długo bloki zostaną ogrodzone bez furtek, a z wyjazdem tez będzie problem przez pojazdy budowy. Nie wspomnę już o parkowaniu, tragedia. Na makiecie i przed zakupem wyglądało to pięknie, a okazało się porażką – oczywiście dla tych co kupili mieszkania bo budimex nic nie zamierza zrobić żeby poprawić swoje błędy i kłamstwa.

 3. Chwała tym mieszkańcom, szkoda że nie zdemontowali całego to byłoby kawał ładnego osiedla wpasowanego w resztę niegrodzonej zabudowy.

 4. No zobaczymy jak to się dalej rozwinie… O tym, że z miejscami parkingowymi będzie tam słabo, to chyba wszyscy wiedzieli od początku, chyba, że coś innego było komunikowane osobom, które kupowały mieszkania w pierwszych etapach tego projektu.

  Ulica Orlińskiego, to faktycznie bagno, nie ma tam jak przejść, podobnie jak pas startowy rozjechany i zabłocony… Z kolei jak nie leje, to tumany kurzu są gorsze niż na pustyni…

  Zapraszam też do dyskusji na forum, jest wątek o płocie, można też zakładać nowe tematy:
  http://noweczyzyny.com/forum/viewtopic.php?f=51&t=438

 5. Zgadzam sie z Józefem ogrodzenie w czwartek okolo 20 zdemontowala rada mieszkańców a w piatek o 10 Budimex telefonowal z nakazem natychmuastowego montażu przęsła. Na szczęście rada mieszkańców ostro się sprzeciwiła. A teraz Budimex przypisuje sobie demontaż ogrodzenia jawna kpina. Odnośnie miejsc parkingowych to również kłamią cześć miała byc ogólnodostępna jednak takich miejsc nie będzie. Wszystko jest pięknie to momentu podpisania umowy a potem nikt nie ma dla ciebie czasu-po prostu sp*aj

Zostaw komentarz