Orlińskiego 5 – Budimex sprzedaje nowe mieszkania

Deweloper Budimex rozpoczął sprzedaż nowych tanich mieszkań w inwestycji Orlińskiego 5

Forum mieszkańców osiedla Orlińskiego!

Zapewne są tu osoby, którym do tej pory nie udało się wybrać odpowiedniego taniego mieszkania od Budimexu w Krakowie Czyżynach dla siebie i chcą spróbować swojego szczęścia w jednym z kolejnych etapów budowy tego wielkiego osiedla. Właśnie dostają taką szansę, a o czym warto pamiętać, wielu kolejnych już nie będzie, przynajmniej jeśli chodzi o budynki przy Orlińskiego, czyli w części projektu charakteryzującej się nieco niższymi cenami w porównaniu do osiedla Avia powstającego po sąsiedzku.

Tanie nowe mieszkania w Czyżynach sprzedaje Budimex

Co dopiero pisaliśmy o tym, że Budimex sprzedaje miejsca parkingowe w Czyżynach, a niemal jednocześnie pojawiła się informacja o tym, że kupować można już także nowe lokale mieszkaniowe w inwestycji Orlińskiego 5 budowanej po lewej stronie ulicy Orlińskiego (patrząc od ul. Izydora Stella-Sawickiego). Jeśli ktoś jest nimi zainteresowany i chce mieć jeszcze spory wybór, to powinien raczej niezwłocznie wybrać się do biura sprzedaży dewelopera i zapytać o ofertę, bowiem prawdopodobnie z dnia na dzień będzie się ona kurczyła.

Wykop powstający w ramach budowy inwestycji Orlińskiego 5 w Czyżynach
Wykop pod budynek Orlińskiego 5 od strony wschodniej

Nowy blok będzie kolejnym z pięciu zaplanowanych w rzędzie wysokościowców (można je zobaczyć na mapie nowych Czyżyn), które będą złożone z 7-piętrowego korpusu oraz po obydwu jego stronach z 15-piętrowych wież. Warto pamiętać o tym, że na nowe mieszkanie w nim trzeba będzie jeszcze zaczekać, bowiem inwestycja ma zostać ukończona w III kwartale 2017 roku, czyli za dwa lata. Jednak osoby uzbrojone w cierpliwość mogą wybierać spośród 172 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, bo od mających 29 m2 kawalerek, do ogromnych, niemal 117 metrowych mieszkań, w których swobodnie mieści się 5 pokoi, dwa obszerne tarasy itd.

Jakie są ceny nowych mieszkań z MdM od Budimexu w Krakowie?

Jest jeszcze jedna istotna kwestia, czyli ceny, które zgodnie z zapowiedziami dewelopera z czasów sprzedaży pierwszych etapów osiedla, są znów wyższe, niż w przypadku wcześniejszych inwestycji. Chociaż na stronie firma chwali się tym, że metr kwadratowy można mieć już za 4 300 zł, to jak zwykle jest to znacznie poniżej średniej dla całego budynku.

Nowe tanie mieszkania w Czyżynach powstają od Budimexu Nieruchomości
Prace przy budowie nowych mieszkań w Czyżynach

A tak mniej więcej kształtują się ceny m2 mieszkania w zależności od metrażu, przy czym przegląd wykonaliśmy dosyć pobieżnie, więc jeśli ktoś znajdzie coś interesującego, to warto wszystko policzyć sobie samemu.

  • W przypadku najmniejszych lokali (kawalerek), ceny kształtują się na poziomie aż 5 400 zł/m2, a więc tu zdecydowanie nie jest już tak tanio.
  • Dwa pokoje na ok. 38 m2 można mieć już za 5100 zł/m2, czyli nieco lepiej.
  • 4800 zł za m2 trzeba zapłacić w mieszkaniu, które położone jest na około 50 m2.
  • Najlepiej sprawa wygląda w przypadku lokali mających około 60 m2, ponieważ one „chodzą” po 4300 zł od metra.
  • 4800 zł za metr kwadratowy trzeba natomiast dać za lokal mający ok. 66 m2.

Oczywiście jest to dosyć przykładowe wyliczenia, ale mniej więcej oddaje skalę cen, jakich można się spodziewać kupując nieruchomość w tej inwestycji od Budimexu. Nadal jednak sporo nowych mieszkań mieści się tu w programie MdM (czyli kwalifikuje się do dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych). Oczywiście do lokalu będzie można dokupić także miejsce postojowe w garażu podziemnym czy komórkę lokatorską, jednak należy pamiętać o tym, że ich ilość jest znacznie mniejsza od liczby mieszkań w budynku. Warto wspomnieć też o tym, że dobrze zostały rozplanowane rozkłady tych mieszkań, co jest jedną z charakterystycznych cech tego osiedla.

Gdyby kogoś interesowało więcej szczegółów, to warto odwiedzić stronę dewelopera lub jeszcze lepiej jego biura. Dobrze również zajrzeć na nasze forum, gdzie toczy się wiele interesujących dyskusji na temat tej oraz sąsiednich budów. No i oczywiście należy śledzić naszą stronę na Facebooku, gdzie publikujemy również sporo interesujących informacji w tym temacie – zapraszamy!

Zostaw komentarz