Sprzedaż miejsc na osiedlowym parkingu

Budimex buduje i sprzedaje miejsca parkingowe w nowych Czyżynach

Forum mieszkańców nowych Czyżyn!

Kolejna istotna informacja dotycząca osiedla budowanego przez Budimex w Czyżynach pojawiła się ostatnio na naszym forum. Okazało się, że powoli jesteśmy świadkami finału, jaki znajduje sprawa sporego parkingu na obrzeżach inwestycji (położonego za budynkiem Orlińskiego 4), a która interesowała zapewne wiele osób, zwłaszcza tych zmotoryzowanych, które w przyszłości zamierzają zamieszkać w jednym z budowanych bloków.

Budimex rozpoczął sprzedaż miejsc parkingowych na osiedlu Orlińskiego

W ostatnich dniach ruszyła wreszcie sprzedaż miejsc parkingowych położonych na budowanym w sąsiedztwie osiedla parkingu przynależącym do osiedla Avia i Orlińskiego. Do ukończenia prac na tej części inwestycji nie pozostało już dużo czasu, w związku z czym wiele osób zastanawiało się kiedy wreszcie ona ruszy, bowiem miało ochotę na zakup na nim miejsca dla swojego samochodu. Niestety nie wszystkie one będą usatysfakcjonowane obrotem sprawy, bowiem dla niektórych Budimex przygotował przykrą niespodziankę.

Budimex buduje nowy parking dla mieszkańców osiedla nowe Czyżyny w Krakowie
Budowa parkingu na osiedlu nowe Czyżyny w Krakowie

Okazuje się, że osoby, które zakupiły mieszkania np. w inwestycji Orlińskiego 4 (czyli sąsiadującej z parkingiem), nie mogą kupować tam miejsc postojowych, nawet pomimo tego, że pod ich blokiem wszystkie już zostały sprzedane (dla nich zostały jeszcze tylko miejsca w garażu podziemnym, ale wiadomo – 50 000 zł/sztuka). Natomiast powstający parking przeznaczony jest dla osób kupujących nowe mieszkania w kolejnych rozpoczynanych przez Budimex inwestycjach. Może wszystko byłoby w porządku, gdyby części osób, które już kupiły lokale w O4 handlowcy nie obiecali wcześniej, że będą mogły dokupić do nich miejsca postojowe właśnie na zbudowanym w przyszłości parkingu… Taka historia została opisana na naszym forum, warto się z nią zapoznać. Zapraszamy również do dyskusji na ten temat.

Zostaw komentarz