Budimex „zabezpiecza” budynek Orlińskiego 1

Osiedle Orlińskiego 1 w Czyżynach - Budimex zabezpiecza nowy blok

Forum Osiedla Orlińskiego Kraków!

W ostatnim czasie głośna wśród przyszłych mieszkańców nowych Czyżyn stała się sprawa błędnego umiejscowienia inwestycji Orlińskiego 1. Okazało się, że geodeta obsługujący tą budowę pomylił się i blok powstaje mniej więcej 3 metry bardziej na wschód, niż miało to pierwotnie mieć miejsce, czyli będzie stał o owe 3 metry dalej od ulicy Izydora Stella-Sawickiego, co może i nie jest złe, jednak przybliżył się także o te 3 metry do stawianej obok inwestycji Orlińskiego 3 w Krakowie.

Prace „zabezpieczające” na budowie bloku z nowymi mieszkaniami O1

Okazało się, że z racji tego prace muszą zostać przerwane, a w tym czasie Budimex powinien postarać się o nowe pozwolenie na budowę lekko przeprojektowanego już budynku, co może zająć nawet dwa miesiące. Zanim jednak ruch na tej inwestycji ustanie, mają zostać wykonane na niej prace zabezpieczające, co chyba nadal trwa i ma się wrażenie, że mury wciąż pną się w górę, co widać na zdjęciach zamieszczonych w tekście. Cieszą się chyba z takiego obrotu sprawy nabywcy nowych mieszkań w inwestycji Orlińskiego 1, a także ci, którzy zamieszkają po sąsiedzku, we wkrótce oddanym bloku Orlińskiego 4 znajdującym się po drugiej stronie ulicy.

Prace zabezpieczające na inwestycji Orlińskiego 1 w Krakowie
„Zabezpieczanie” inwestycji Orlińskiego 1 – strona północna

Powyżej widać doskonale jak prezentuje się ta budowa od strony północnej, można zobaczyć tam, że prace „zabezpieczające” toczą się tam już na 9 piętrze tego budynku, więc w zasadzie nie zostało już tak dużo do zrobienia abyśmy zobaczyli kompletną konstrukcję. Ciekawe jak to będzie wyglądało dalej, w każdym razie sporo wskazuje na to, że roboty mogą jeszcze potrwać i wspomniana przerwa zajmie mniej niż 2 miesiące. Przy czym deweloper Budimex cały czas utrzymuje, że inwestycja zostanie ukończona terminowo, na co na pewno mają nadzieję klienci firmy.

Inwestycja z nowymi tanimi mieszkaniami w Krakowie Czyżynach Orlińskiego 1
Inwestycja Orlińskiego 1 w Krakowie Czyżynach – budowa

No i jeszcze wygląd nowego bloku w Czyżynach od strony południowej, tu jeszcze lepiej można zobaczyć już zarys wież, które zaczęły tam powstawać. Tu można dostrzec teraz też zbrojenia służące do zbudowania ścian dziesiątego piętra na wschodnim przewyższeniu. Czyli pracy przy wznoszeniu konstrukcji nie zostało już bardzo dużo. A przy okazji na tym zdjęciu można też zobaczyć, że mieszkania w Czyżynach w tym bloku będą całkiem nieźle doświetlone, no ale wiadomo, to w końcu jest strona południowa, czyli też najbardziej słoneczna.

A gdyby ktoś chciał poznać więcej informacji o tym, jak przebiegają prace na placu budowy tej oraz innych inwestycji w Czyżynach, to w takim razie zapraszamy na forum oraz do polubienia naszej strony na Facebooku. Pojawia się tam sporo informacji o projektach prowadzonych w tym rejonie Krakowa.

Zostaw komentarz