Elewacja budynku Avia 2 od Budimexu w Czyżynach

Elewacja na budynku z nowymi tanimi mieszkaniami w Krakowie Avia 2

Forum osiedla Avia w Krakowie!

Dobre wieści dla przyszłych mieszkańców osiedla Avia 2, ale także dla innych osób, które w nowych Czyżynach od Budimexu będą kiedyś mieszkały. Wygląda na to, że coraz mniej pracy zostało do tego, aby ukończyć kolejny blok z tanimi mieszkaniami w Krakowie od tego dewelopera.

Budimex wykańcza elewację na nowym bloku w Czyżynach Avia 2

W ostatnich dniach zdjęcia została kolejna część rusztowania z tego bloku i naszym oczom ukazała się elewacja, a przynajmniej kolejna jej część w finalnym kształcie. Dzięki temu jeszcze więcej możemy dowiedzieć się o przyszłym wyglądzie tego budynku. Ciekawie na przykład wygląda to, że nie wszystkie otwory okienne od zachodu są faktycznie oknami, część z nich to bowiem niewielkie loggie, wcześniej było to trudniejsze do stwierdzenia.

Budimex kończy elewację na budynku z tanimi mieszkaniami Avia 2 Kraków
Częściowo gotowa elewacja na budynku Avia 2

Sama elewacja nie robi jakiegoś wyjątkowego wrażenia, ale też nie można powiedzieć, że jest źle, dominuje oczywiście biel, ale do tego są brązowe i ciemne wstawki, czym wszystko powinno całkiem nieźle nawiązywać do sąsiedniego budynku Avia 4, który jest już gotowy. Szkoda, że jeszcze nie wszystko wiadomo, ale już coraz więcej się rozjaśnia, wygląda na to, że plan jest taki, aby całe osiedle Avia i Orlińskiego było spójne.

Osiedle Avia 2 - elewacja na bloku od strony wschodniej
Elewacja Avii 2 w Krakowie od strony wschodniej

Na zakończenie tych prac jednak jeszcze trochę zaczekamy, bowiem nadal nie wszystkie ściany zostały ocieplone, nie mówiąc już o wykańczaniu ich tynkiem. Widać, że jest to o wiele bardziej obszerny i skomplikowany budynek niż Orlińskiego 4, ponieważ obydwa te bloki zaczęto stawiać w podobnym czasie, ale klucze do nowych mieszkań w Krakowie w tym drugim, wkrótce zostaną przekazane mieszkańcom, natomiast ci, którzy wybrali Avię 2, jeszcze zaczekają na wejście do swoich lokali.

Tradycyjnie zapraszamy na nasze forum oraz stronę na Facebooku, zwłaszcza jeżeli ktoś chce być na bieżąco z tym, co dzieje się na budowach prowadzonych w Czyżynach.

Zostaw komentarz