Wykończenia mieszkań na osiedlu Orlińskiego 4

Wykończenia mieszkań w bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach

Forum osiedla nowe Czyżyny Kraków!

Pewnie sporo osób chciałoby już wiedzieć, jak będą prezentowały się nowe tanie mieszkania w Krakowie na osiedlu Orlińskiego, bowiem nie mieliśmy jeszcze okazji przekonać się, jak są one wykańczane. O ile poznaliśmy już jak to wszystko prezentuje się na osiedlu Avia, bowiem tam ukończono już dwie inwestycje, to jednak tańsza wersja inwestycji wciąż jest bardziej zagadkowa i niejeden z klientów dewelopera Budimex chciały przekonać się, jaki przybierze ona ostatecznie kształt.

Deweloper Budimex wykańcza nowe mieszkania na os. Orlińskiego

Oficjalnie blok Orlińskiego 4 został już ukończony (wraz z końcem poprzedniego roku), jednak cały czas są tam wykonywane „kosmetyczne” prace. Mieszkania i części wspólne są już w zasadzie gotowe, płytki w korytarzach ułożone, wylewki zrobione i chyba nawet ściany zostały wstępnie pomalowane na biało. W zasadzie można powiedzieć, że lokale są już gotowe do przekazania przyszłym mieszkańcom, co miejmy nadzieję, już wkrótce nastąpi.

Tanie nowe mieszkania w Krakowie wykańczane przez Budimex - instalacje
Instalacje w mieszkaniach na Orlińskiego 4 w Krakowie

Podobnie jak w przypadku osiedla Avia, instalacje wodna i kanalizacyjna, puszczone są po ścianach, co oczywiście jest pewnym minusem, bowiem później trzeba je będzie maskować, czy to meblami, czy wkuwając w ściany. Jednak to chyba dla nikogo nie powinno być niespodzianką. Co ciekawe, przynajmniej w niektórych mieszkaniach odpływ pod wannę / prysznic znajduje się w podłodze. Są już zamontowane także gniazdka (też instalacji teleinformatycznej) oraz wyłączniki świateł, a z sufitu wystają kable i kostkami służące do zamontowania oświetlenia. Zdjęcia dobrze prezentują, jak to aktualnie wygląda – całkiem nieźle.

Balkony przy mieszkaniach w bloku na Orlińskiego 4
Wykończony balkon na osiedlu Orlińskiego 4 w Czyżynach

A tak prezentują się balkony w inwestycji Orlińskiego 4, widać, że osłaniające je panele zostały zamontowane na metalowym szkielecie. Robi to całkiem solidne wrażenie – jest to oczywiście balkon od strony zachodniej, czyli wystający, nieco inaczej wyglądają loggie na elewacji wschodniej, ale także nieźle. Położone zostały tam już również płytki w neutralnym kolorze beżowym, miejmy nadzieję, że wykonujący je robotnicy pamiętali o zastosowaniu odpowiedniego spadu. Same balkony przy nowych mieszkaniach robią wrażenie dosyć obszernych, a z tych na wyższych piętrach, rozpościera się całkiem niezły widok – łącznie z wieżami Kościoła Mariackiego. W zasadzie zostało jeszcze nieco w bloku posprzątać i chyba będzie można go oddawać mieszkańcom, co miejmy nadzieję, będzie miało miejsce w niedalekiej przyszłości.

A na forum powinno pojawić się więcej zdjęć z tej serii, a wkrótce tutaj kolejne teksty ilustrowane fotografiami obrazującymi powstawanie tej oraz innych inwestycji prowadzonych w Czyżynach przez Budimex i innych deweloperów – zapraszamy!

Zostaw komentarz