Wykończenie części wspólnych w bloku Orlińskiego 4

Wykończenie części wspólnych w bloku na osiedlu Orlińskiego - skrzynki na listy

Forum osiedla Orlińskiego!

Mniej więcej od czasu, kiedy Budimex zaczął sprzedaż tanich mieszkań w Krakowie na osiedlu Avia oraz jeszcze tańszych na osiedlu Orlińskiego, klienci zastanawiają się, jakie będą różnice w wykończeniach na obu tych nowych osiedlach sąsiadujących ze sobą. Tym bardziej, że budynki będą wyglądały niemal identycznie, a różnice mają polegać głównie na postawieniu płotów wokół niektórych, wielkim placu zabaw na Avii oraz wykończeniu części wspólnych. Na przykładzie oddanego jakiś czas temu bloku Avia 4, wiemy jak będzie to wyglądało na tym osiedlu, większą tajemnicą było jak do tej pory os. Orlińskiego, ale teraz to się zmienia.

Części wspólne w bloku z tanimi mieszkaniami od Budimexu

Kolejny blok od Budimexu, w którym powstają nowe tanie mieszkania w Krakowie (z MdM) jest już w zasadzie gotowy i wreszcie możemy dowiedzieć się, jak będą w nim wyglądały części wspólne. Pierwsza fotografia przedstawia skrzynki na listy w klatce na Orlińskiego, są one pomalowane farbą, a nie tak, jak w przypadku Avii, wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo nie ma wokół nich drewnianej lub imitującej drewno okładziny – można ją zobaczyć w tekście o tym, jak przebiegały dni otwarte Budimexu w Krakowie Czyżynach.

Klatka schodowa w bloku Orlińskiego 4 od Budimexu
Wykończenie klatki schodowej na osiedlu Orlińskiego 4

Następnie klatki schodowe w nowym bloku, standardowo zostały one wyłożone płytkami, schody w kolorze czarnym, na półpiętrach są także płytki kremowe, wszystko wygląda nieźle. Barierki metalowe, jednak na poręczach nie ma drewnianych okładzin, podobnie jak na Avii. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że korytarze od wejść do mieszkań od klatki schodowej oddzielają dodatkowe drzwi, czyli to wykonane jest podobnie.

Skrzynki z licznikami w bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach
Skrzynki z licznikami na Orlińskiego 4 w Krakowie

Liczniki mediów zostały ukryte w metalowych skrzynkach, to widać na zdjęciu powyżej, jest to dosyć standardowe rozwiązanie. Oczywiście nieco lepiej wygląda to w przypadku osiedla Avia, na którym te drzwiczki również zostały ukryte za drewnianą (lub do niej podobną) okładziną. Ale też nie ma co narzekać, bowiem wszystko wygląda zupełnie przyzwoicie i zapewne również jest także odpowiednio funkcjonalne.

Wielkie lustro na klatce w bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach
Lustro na parterze klatki bloku Orlińskiego 4

A tu klatka schodowa na parterze, znajduje się w niej wielkie lustro, zaraz przy wyjściu z bloku. Całkiem przydatna rzecz, można się przejrzeć, jeśli gdzieś się wychodzi. Drzwi mają samozamykacze, na tym zdjęciu widać też jakie lampy zostały zastosowane w częściach wspólnych budynku. Niewątpliwie prace dobiegają już końca i niewiele zostało czasu do tego, aż firmy wykończeniowe i sprzątające wyjdą z terenu budowy. W takim razie mieszkańcy będą mogli już czekać na odbiory, tym bardziej, że wszelkie urzędowe procedury, które muszą się przed tym odbyć, powinny w niedalekiej przyszłości dobiec końca, o ile wszystko idzie bez przeszkód.

Więcej zdjęć oczywiście na forum, zapraszamy też do polubienia naszej strony w serwisie Facebook, dzięki której o wiele łatwiej jest być na bieżąco z tym, co dzieje się na budowach w Czyżynach.

Jeden komentarz na temat “Wykończenie części wspólnych w bloku Orlińskiego 4

Zostaw komentarz