Nowe mieszkania w Krakowie na Orlińskiego 4

Budowa osiedla Orlińskiego 3 w Czyżynach - deskowanie pod płytę nad poziomem -1

Forum mieszkańców nowych Czyżyn!

A tym razem kolejna partia zdjęć prezentujących to, jak wyglądają nowe mieszkania od Budimexu w Krakowie, w bloku Orlińskiego 4, które wkrótce będą przekazywane mieszkańcom. Wygląda na to, że wszystko jest tam niemal skończone, a pozostało jeszcze głównie posprzątać po pracownikach prowadzących prace wykończeniowe. Ale co by nie powiedzieć, to jednak jest to tylko kosmetyka, z którą dosyć szybko można się uporać.

Nowe mieszkania w stanie deweloperskim na Orlińskiego 4

Potwierdzają się także wcześniejsze informacje o tym, jakie miałyby być różnice pomiędzy osiedlem Avia oraz osiedlem Orlińskiego – a na forum toczyło się na ten temat sporo dyskusji. Okazuje się finalnie, że wszystko zgadza się z różnicami, które zostały wcześniej zauważone w umowach deweloperskich, choć trzeba przyznać, że w wyglądzie samych mieszkań nie ma ich specjalnie dużo, co można zobaczyć na zdjęciach, którymi zilustrowany został ten tekst. Na pierwszym z nich jest klamka od drzwi marki Gerda (oni też dostarczali zamki), w drzwiach oczywiście znajdują się wizjery.

Nowe okna i grzejniki w tanich mieszkaniach na Orlińskiego 4 w Krakowie
Okno, grzejnik i parapet w bloku Orlińskiego 4

Zgodnie z zapowiedziami, w nowych tanich mieszkaniach na osiedlu Orlińskiego zastosowane mają być parapety z PCV i tak właśnie jest, co dobrze widać na fotografii powyżej. Może jest to faktycznie gorszy materiał niż marmur albo konglomerat, jednak i tak wygląda to całkiem schludnie i trudno się przyczepić. Okna w tym budynku (poza elewacją wschodnią) mają mieć polepszone parametry akustyczne. Może szkoda, że jest tylko jedno skrzydło, bo jednak jest ono dosyć duże, ale z drugiej strony poprzeczka na środku pewnie odbierałaby więcej światła. Pod oknem znajduje się dosyć standardowy biały grzejnik płytowy – zapewne taki, jak miał być i został opisany w umowie deweloperskiej.

Grzejniki łazienkowe w nowych blokach od Budimexu w Krakowie na Orlińskiego 4
Grzejnik łazienkowy w nowym mieszkaniu na os. Orlińskiego

Tu niestety grafika nieco ciemniejsza, ale to z racji tego, że łazienki są zazwyczaj najmniej doświetlonymi pomieszczeniami w nowych mieszkaniach. Tu widzimy rurowy grzejnik łazienkowy, oczywiście całkiem prosty, ale też bardzo praktyczny. Trudno powiedzieć czy tak będzie we wszystkich łazienkach, ale w niektórych udało się zaobserwować odpływy wanny / prysznica umieszczone w podłodze w pewnej odległości od ścian, co chyba byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem, które powinno ułatwić późniejsze urządzanie łazienki.

Skrzynki z bezpiecznikami na ścianach w inwestycji Orlińskiego 4 Kraków
Skrzynka z bezpiecznikami na ścianie na Orlińskiego 4

No i jeszcze rzecz, która budziła sporo kontrowersji, mianowicie to, że skrzynki z bezpiecznikami są umieszczone na ścianach, a nie zostały w nie wkute. Do tego poniżej, przy podłodze, znajduje się druga skrzynka, w której zapewne znajdują się przyłącza teleinformatyczne, ta również znajduje się na ścianie. W tym przypadku plus jest taki, że skrzynki znalazły się za drzwiami, a obok nich powinno się dać umieścić jeszcze wieszak na ubrania, albo coś podobnego. Jeśli chodzi o ściany w mieszkaniu, to są one już gładkie i białe, wygląda na to, że zostały wstępnie pomalowane na biało tak, jak było wcześniej ustalone.

Zapraszamy oczywiście na nasze forum, gdzie zapewne pojawi się więcej zdjęć oraz do polubienia naszej strony w serwisie Facebook, dzięki czemu można być łatwiej na bieżąco z tym, co dzieje się w Czyżynach.

Zostaw komentarz