Ławki, kosze, stojak na rowery przy Orlińskiego 4

Urządzanie terenu wokół inwestycji Orlińskiego 4 w Krakowie

Forum mieszkańców nowych Czyżyn!

Było już sporo o tym, jak prezentuje się wnętrze bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach, a tym razem nieco więcej zdjęć przedstawiających, jak wygląda urządzenie terenu pod tym nowym budynkiem od Budimexu. O ile mniej więcej wiadomo, jak wszystko będzie wyglądało na sąsiednim osiedlu Avia w Krakowie, to umiejscowione obok, z tańszymi mieszkaniami jest tu, a przynajmniej do niedawna było pewną niewiadomą.

Meble miejskie na osiedlu Orlińskiego w Krakowie Czyżynach

Jako że wkrótce nowe mieszkania w bloku na Orlińskiego 4 będą oddawane mieszkańcom, wiadomo już także, jak będzie urządzony teren pod tą inwestycją, co ilustrują zdjęcia zamieszczone w tekście. Obok budynku znajdą się dwie ławki z oparciem, po jednej przy każdej klatce. Może nie jest to dużo, ale jeśli na przykład trzeba będzie na kogoś zaczekać, to zawsze wystarczy. Plusem jest też to, że siedzisko i oparcie wykonane zostało z drewna – to znacznie przyjemniejszy do siedzenia materiał niż metal.

Urządzanie terenu pod Orlińskiego 4 - kosze i ławeczki
Ławeczka i kosz na śmieci pod blokiem Orlińskiego 4

Obok ławek znalazły się także kosze na śmieci i to również dobra nowina, bo w końcu lepiej, żeby nieczystości lądowały w nich, a nie na chodniku pod budynkiem. Trochę szkoda, że te meble miejskie nie zostały wykonane ze stali nierdzewnej, podobnie jak ma to miejsce na Avii, jednak nawet bez tego nie wygląda to źle. Pozostaje mieć nadzieję, że zostało to wszystko wyprodukowane w należyty sposób i nie zacznie po krótkim czasie rdzewieć.

Stojak na rowery pod budynkiem Orlińskiego 4
Parking dla rowerów na osiedlu Orlińskiego 4

Pod nowym blokiem od Budimexu znalazł się także stojak na rowery, choć trzeba przyznać, że jest to wersja dosyć budżetowa. Lepiej nie przypinać do czegoś takiego roweru tylko przednim kołem, bowiem to bardzo łatwo jest odczepić. Chyba lepiej będzie za tylne i dodatkowo za ramę, ale zapewne czas pokaże, jaki sposób będzie tu najbardziej odpowiedni. Na zdjęciach można zobaczyć także, że chodniki obok inwestycji, zostały wyłożone kostką brukową, a wszystko wygląda całkiem przyzwoicie.

Oczywiście na forum można zobaczyć więcej zdjęć, a także podyskutować o postępach na budowach. Warto również polubić stronę nowych Czyżyn na Facebooku, aby być na bieżąco z tym, co się tam dzieje.

Zostaw komentarz