Ocieplanie elewacji bloku Orlińskiego 6 w Czyżynach

Ocieplanie styropianem elewacji nowej inwestycji mieszkaniowej Orlińskiego 6 w Czyżynach

Osiedle Orlińskiego forum!

O ile przyszli mieszkańcy budynku Orlińskiego 4 powoli zaczynają już czekać na telefony z informacją o terminie odbioru nowych mieszkań w tym budynku, to chyba powody do zadowolenia mają także te osoby, które zakupiły lokale w bloku Orlińskiego 6, czyli po sąsiedzku. Tam już jakiś czas temu zostały wstawione okna, a po tym rozpoczął się kolejny istotny krok na drodze do ukończenia budowy, ale o tym więcej poniżej.

Nowe mieszkania w Krakowie – ocieplanie budynku Orlińskiego 6

Kilka tygodni temu na elewacji tego bloku z tanimi nowymi mieszkaniami w Krakowie zaczęły się pojawiać pierwsze elementy rusztowania. Po tym ruszyło ocieplanie budynku, poniżej można zobaczyć jak przebiegają te prace od strony wschodniej. Widać, że nie na całej tej wystawie jest tu jeszcze założone rusztowanie, ale pewnie wkrótce się to zmieni. W tej części nie da się zaobserwować jednak jeszcze styropianu. Zupełnie inaczej wygląda to jednak z innej perspektywy, ale to już na kolejnej fotografii.

Blok Orlińskiego 6 w Czyżynach - ocieplanie nowych mieszkań
Wschodnia elewacja inwestycji Orlińskiego 6 w Czyżynach

Od strony północnej i zachodniej wszystko natomiast prezentuje się zupełnie inaczej. Tam na większości zewnętrznych ścian można zobaczyć już styropian, czyli wygląda na to, że prace idą w naprawdę niezłym tempie. Po tym zostanie jeszcze tylko wykończyć elewację i pewnie w niedalekiej przyszłości zobaczymy ten budynek w pełnej okazałości. Powinno to cieszyć także mieszkańców inwestycji mieszkaniowej Orlińskiego 4 prowadzonej przez Budimex, zwłaszcza tych mających okna skierowane na wschód, bowiem oznacza, że nie będą mieli widoku na rusztowania z robotnikami, ale na wykończony już, nowy blok.

Styropian na bloku Orlińskiego 6 w Czyżynach - styropian i rusztowanie
Styropian na elewacji budynku Orlińskiego 6 w Krakowie

A gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć ilustrujących to, jak przebiegają prace na tej oraz innych inwestycjach prowadzonych w okolicy, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku oraz na forum, gdzie omawiane są tematy związane z nowymi osiedlami mieszkaniowymi powstającymi w Czyżynach. Wkrótce natomiast opisy stanu zaawansowania prac na kolejnych budynkach, zapraszamy do lektury.

Zostaw komentarz