Urządzanie terenu wokół inwestycji Orlińskiego 4

Osiedle Orlińskiego 4 w Krakowie Czyżynach urządzanie terenu

Forum Osiedla Orlińskiego w Krakowie!

Nowa inwestycja Budimexu w Czyżynach, czyli blok Orlińskiego 4 jest już niemal gotowy, jednak deweloper ma jeszcze do wykończenia teren pod tym budynkiem. Aktualnie wykonywane są prace zmierzające do tego, aby to zrobić. Ale możecie przekonać się sami jak sprawy się mają, poniżej zamieszczamy zdjęcia ilustrujące stan przygotowań, do przekazania budynku przyszłym mieszkańcom.

Orlińskiego 4: zagospodarowywane terenu wokół nowego bloku

Jeszcze nie tak dawno relacjonowaliśmy w serwisie nowe Czyżyny, jak przebiegają wykończeniowe prace pod inwestycją Avia 4, a dzisiaj już podobne zadania są realizowane pod kolejnym blokiem, w którym nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach Budimex wkrótce przekaże mieszkańcom. Kończone są już prace mające na celu zorganizowanie terenu, jego wyrównaniem, zasianiem trawy i posadzenia roślin. Jakiś czas temu pojawiły się już także ławeczki i kosze na śmieci, choć szkoda, że nie zostały wykonane ze stali nierdzewnej, podobnie jak ma to miejsce w przypadku osiedla Avia, no ale jednak nie jest to aż tak wielka różnica dla nabywców mieszkań.

Żywopłot oddzielający inwestycję Orlińskiego 4 od chodnika
Żywopłot wzdłuż chodnika pod Orlińskiego 4

Zdjęcie powyżej przedstawia chodnik przed blokiem Orlińskiego 4, widać tu, że został on od terenu, na którym znajduje się inwestycja oddzielony roślinami, najprawdopodobniej będzie to żywopłot albo coś podobnego. To dobry pomysł, ponieważ takie naturalne ogrodzenie nieźle chroni przed hałasem czy kurzem, który będzie dochodził do bloku od strony ulicy. Choć na pewno jeszcze kilka lat trzeba będzie zaczekać, zanim rośliny staną się bujne i gęste, dzięki czemu zaczną odpowiednio spełniać swoją funkcję. Widać, że całkiem ładnie zostały one także podsypane drobnym, jasnym żwirkiem. Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądało, kiedy już zacznie się zielenić.

Ogródki przynależące do nowych mieszkań na parterze Orlińskiego 4
Skończone ogródki pod blokiem Orlińskiego 4 w Czyżynach

Wygląda na to, że zakończone zostały także prace przy ogródkach na parterze od strony zachodniej, jakiś czas temu zostały one już ogrodzone, a dzisiaj możemy zobaczyć, że wysypano je ciemną ziemią, na której w przyszłości zapewne wyrośnie trawa. Co ciekawe, tam także zastosowano te same rośliny, o których wcześniej była mowa do tego, aby oddzielić od siebie ogródki poszczególnych właścicieli. Ciekawe jak takie rozwiązanie się sprawdzi.

Gdyby ktoś chciał znaleźć więcej informacji o tym, jak przebiegają prace na tej oraz na innych inwestycjach prowadzonych w Czyżynach przez Budimex oraz innych deweloperów, to w takim razie zapraszam również na nasze forum oraz stronę na Facebooku, gdzie pojawia się sporo informacji na temat budowy nowych mieszkań w tym rejonie miasta.

Zostaw komentarz