Gotowe osiedle Murapol Bieńczycka w Krakowie

Prawie gotowy nowy blok z tanimi mieszkaniami na Bieńczyckiej od dewelopera Murapol

Forum Murapol Bieńczycka Kraków!

Dosyć dawno nie pisaliśmy tu o tym, jak przebiega budowa osiedla Murapol Bieńczycka w Krakowie, w ramach której powstają nowe mieszkania w Czyżynach. Tymczasem na tej inwestycji zaszło wiele zmian i można powiedzieć, że przynajmniej z zewnątrz, została już ona niemal całkowicie ukończona, co świetnie ilustrują zamieszczone w tekście zdjęcia. Do tego trzeba przyznać, że wszystko prezentuje się bardzo przyzwoicie i pewnie coraz mniej czasu zostało do tego, aż mieszkańcy otrzymają klucze do swoich mieszkań.

Murapol kończy nowe tanie mieszkania w Krakowie Czyżynach

Nie tylko osiedle Orlińskiego w Krakowie wzbogaci się w niedalekiej przyszłości o nowy blok oznaczony numerem 4, także nieco dalej, w pobliżu Centrum Handlowego Czyżyny kończona jest teraz inwestycja, w której powstają nowe tanie mieszkania w Krakowie Czyżynach. Chodzi oczywiście o osiedle Bieńczycka, za które odpowiedzialny jest znany w naszym mieście (i nie tylko) deweloper Murapol. Wszystko nabiera już tutaj ostatecznych kształtów i można powiedzieć, że faktycznie przypomina to, co oferowała firma pokazując wizualizacje klientom.

Gotowe mieszkania w Krakowie w inwestycji Murapol Bieńczycka w Czyżynach
Blok Murapol Bieńczycka od południowego-zachodu

Już kilka razy pisaliśmy tutaj o tej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie, za którą stoi deweloper Murapol, o którym opinie są bardzo różne. Kilka wypowiedzi o nim pojawiło się także na naszym forum. Jednak koniec końców blok powstał i właśnie tak się prezentuje (choć zdjęcia mają już kilka dni, więc prace mogą być nawet bardziej zaawansowane. Na pewno cieszy to, że Murapol nie pozbył się wszystkich drzew rosnących w sąsiedztwie tego budynku, ale sporo ich pozostawił i  wkomponował dosyć udanie w założenie architektoniczne. Na uwagę zasługują także dosyć stonowane kolory zastosowane do wykończenia elewacji, biele i szarości prezentują się dosyć elegancko.

Ogródki pod nowymi mieszkaniami w inwestycji Murapol Bieńczycka
Zagospodarowanie terenu pod inwestycją Murapol Bieńczycka

A powyżej świetnie widać, że kupno tu mieszkania na parterze jest znacznie lepszym wyborem niż w wielu innych projektach, bowiem nie znajduje się on tu równo na poziomie gruntu otaczającego budynek, ale znacznie wyżej. Faktycznie mamy tu do czynienia z tak zwanym „wysokim parterem”, a ten zwykle bywa bardziej ceniony od takiego normalnego. Jest już też trawa na niewielkich ogródkach dodanych do tych mieszkań, a jeśli dobrze się wpatrzyć, to widać, że od przodu obsadzono je jakimś roślinami, które powinny z czasem stworzyć żywopłot, który zapewni jeszcze więcej prywatności mieszkańcom. Dobrze też prezentują się balkony w projekcie Murapol Bieńczycka Kraków, bowiem ich przód jest osłonięty nieprzezroczystą barierką, natomiast boki ażurową. Dzięki temu za jakiś czas wszystko nie będzie wyglądało pstrokato, kiedy mieszkańcy zaczną osłaniać np. słomiankami swoje balkony.

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o tej inwestycji oraz innych powstających w okolicy projektach mieszkaniowych i biurowych, to zapraszamy na nasze forum oraz stronę na Facebooku, z których można zaczerpnąć wielu ciekawych danych a także porozmawiać o kupnie własnego mieszkania z osobami, które mają podobne dylematy.

Jeden komentarz na temat “Gotowe osiedle Murapol Bieńczycka w Krakowie

  1. Powstaje juz obok nowy budynek, zastanawiam sie czy ta droga z tylu z dojazdem do placu targowego nie bedzie przeszkadzac mieszkancom. Tam chyba jezdzi mase aut ?. Problem z Murapolem jest taki ze bylo sporo negatywnych opinii na temat wad jakie mialy mieszkania i tego ze developer nie chcial poprawic tego.

Zostaw komentarz