Budowa nowego parku w Czyżynach wreszcie rusza

Teren na którym ma powstać nowy park w Czyżynach

Czyżyny – forum

Na Nowy Park w Czyżynach, który ma powstać wzdłuż ul. Izydora Stella-Sawiciego, czekamy już od kilku lat, bowiem projekt wygrał w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego jeszcze w roku 2016. Niestety później zaczęły się problemy, głównie z powodu toczącego się sporu prawnego o działki, na których teren zielony ma zostać urządzony – choć formalnie wciąż należą one do miasta i niewiele się tu zmieniło. I pewnie nic by z tego nie wyszło, gdyby nie determinacja mieszkańców, którzy o powstanie parku walczyli i motywowali do pracy urzędników.

Wykonawca przejmuje teren, rusza budowa parku w Czyżynach

W poprzednim tygodniu Zarząd Zieleni Miejskiej podpisał wreszcie umowę na wykonanie parku, niemal natychmiast na placu budowy pojawili się przedstawiciele wykonawcy i rozpoczęli pierwsze prace. Polegały one co prawda na zbadaniu w kilku mieszkach, jak gruba jest warstwa betonu i asfaltu, którą trzeba będzie usunąć przystępując do prac, jednak formalnie można to chyba uznać za start działań. Na całego ma wszystko ruszyć mniej więcej w połowie czerwca.

Nowy park w Czyżynach - ruszają pierwsze prace
Wykonawca prowadzi pierwsze prace w parku w Czyżynach

Jeszcze przed końcem tego roku, zakończone powinny zostać prace na działkach znajdujących się przed blokiem Orlińskiego 4, natomiast całość robót powinna zakończyć się do końca maja przyszłego roku – tu wciąż jeszcze regulowane są kwestie finansowe. Niemniej wreszcie widzimy, że ruszają realne prace, czyli park wychodzi z etapu planowania i załatwiania formalności, sporów prawnych, w etap budowy. Warto wziąć to też pod uwagę w kontekście trwającego naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa – można dzięki temu sporo zmienić w naszej okolicy, więc warto swoje pomysły zgłaszać.

Zostaw komentarz