Budowa Orlińskiego 4 i 6 w Krakowie Czyżynach

Budimex buduje blok w krakowskich Czyżynach

Odwiedź forum dla kupujących w Czyżynach!

Sporo zmieniło się również ostatnio na placach budowy obu nieruchomości wymienionych w tytule. Pomimo coraz bardziej zaawansowanej jesieni (choć jeszcze nie kalendarzowej), prace posuwają się w niezłym tempie i wszystko wskazuje na to, że ekipy nie zostaną z nich w najbliższym czasie odwołane. Poniżej kilka informacji o tym, co zmieniło się w miejscach, w których w przyszłości staną bloki będące częścią nowych Czyżyn.

Budimex wylewa część płyty budynku przy Orlińskiego 4

Jeśli chodzi o najbliższą od Stella-Sawickiego inwestycję, która została zaczęta wcześniej, to w ostatnim czasie dało się zauważyć, że jest na niej już wylana część płyty, która w przyszłości prawdopodobnie znajdzie się pod ziemią. Będzie ona jednocześnie stanowiła część stropu hali garażowej. Doskonale widać to na poniższym zdjęciu, które obrazuje również to, że na budowie cały czas twa ruch – jak widać, montowane są właśnie barierki, które umożliwią prowadzenie dalszych robót w tym miejscu.

Nowe Czyżyny - blok po 4 000 zł/m2
Nowe Czyżyny: budowa bloku na Orlińskiego 4

Prawdopodobnie kolejnym ruchem dewelopera będzie już ułożenie deskowania oraz zbrojenia na głównej części płyty, a następnie jej zalanie betonem. To już będzie podłoga pierwszych mieszkań, czyli osoby, które zakupiły swoje lokum na parterze, już od tej chwili będą mogły obserwować jak rosną ściany ich przyszłego domu. W dali widać również konstrukcję deskowania przygotowywaną do zalania betonem (można ją zobaczyć od innej strony także na zdjęciu umieszczonym na początku tekstu). Trudno powiedzieć co to takiego będzie, ale być może ktoś ma o tym więcej pojęcia i podzieli się swoją wiedzą, w każdym razie widać, że Budimex się nie obija.

Ukończony i utwardzony wykop pod Orlińskiego 6

Również w miejscu, w którym powstaje sąsiedni budynek zachodzą ostatnio dynamiczne zmiany, co doskonale ilustruje poniższe zdjęcie. Ukończony został już wykop pod blok, widać w nim też wgłębienie, które prawdopodobnie będzie podstawą szybu windy. Wygląda na to, że specjalnymi metodami zostało już również utwardzone podłoże na którym już niedługo zacznie powstawać ta inwestycja.

Wykop pod blok budowany Budimex Czyżyny
Orlińskiego 6: wykop pod blok gotowy i utwardzony

Kolejnym krokiem powinno być wejście na budowę ekipy zajmującej się zbrojeniami, która zabierze się za przygotowanie do wybetonowania podstawy poziomu minus jeden, czyli przyszłej hali garażowej. W tle widać również sporo wywrotek oraz innego sprzętu budowlanego, wygląda na to, że również w tym przypadku deweloper zamierza wykonać sporo pracy przed zimą, co powinno cieszyć przyszłych mieszkańców tej inwestycji.

Zostaw komentarz