Budowa osiedla Avia 2 w Czyżynach – wykop

Budowa budynku Avia II (etap III) w Czyżynach w Krakowie

Odwiedź forum mieszkańców Avia 2!

Kolejna część nowych Czyżyn, to znów inwestycja prowadzona przez Budimex Nieruchomości obok pasa startowego starego lotniska. Tym razem chodzi o osiedle Avia 2, które powstaje w sąsiedztwie Avii IV, czyli inwestycji, o której już tutaj pisaliśmy. Prace przy jego budowie są już zaawansowane, co widać doskonale na powyższym zdjęciu, na którym widać wykop.

Realizacja Avii 2 (etap III) – jak Budimex buduje Czyżyny

Widać, że wykop pod nowy budynek na osiedlu Avia jest już skończony. Po niebieskawych odcieniach widocznych na jego dnie, można również wnioskować, że teren został także odpowiednio ustabilizowany z użyciem cementu, a więc wygląda na to, że wkrótce na budowie będą mogli pojawić się zbrojarze, zwłaszcza że zakończyli już przygotowywanie płyty fundamentowej w inwestycji przy Orlińskiego 4 i mogą działać dalej.

Poniższe zdjęcie przedstawia natomiast tablicę informacyjną, którą opatrzona jest powstająca na ogrodzonym terenie inwestycja. Zostały na niej zamieszczone podstawowe, dotyczącej jej informacje.

Budowa osiedla Avia w Czyżynach - tablica informacyjna
Osiedle Avia 4 – tablica informacyjna budowy

Czyli możemy się z niej dowiedzieć przede wszystkim o tym, co ma powstać w przyszłości na miejscu budowy, jaki jest adres inwestycji, że inwestorem jest Budimex Nieruchomości, kto ją zaprojektował oraz jeszcze kilku innych rzeczy. Zakres tych informacji został określony w prawie budowlanym, więc jest to raczej standardowy zestaw. Poniżej jeszcze jedna fotografia, można się dzięki niej zorientować jak daleko od budynku Avia 4 zostanie wybudowana opisywana tu inwestycja – to ważna sprawa dla mieszkańców.

Jak położone jest osiedle Avia 2 i Avia 4
Położenie Avii 2 i Avii 4 względem siebie

Ze zdjęcia można wywnioskować, że odległość dzieląca od siebie oba bloki, będzie wynosiła jakieś kilkadziesiąt metrów, a więc nie będzie zbyt duża. Trudno powiedzieć, jak wpłynie to na komfort życia w nowo wybudowanych budynkach. Oczywiste jest, że im większe są te odległości, tym lepiej dla mieszkańców, z drugiej strony zazwyczaj deweloper chce zbudować na zdobytej działce tak dużo, jak tylko się da i w tym nie ma nic nadzwyczajnego. Zapewne z czasem każe się, np. jakie będzie nasłonecznienie w mieszkaniach oraz jak będą się w nich czuli mieszkańcy.

A w dali na tym zdjęciu widoczny jest żuraw budowlany przy Orlińskiego 4 postawiony tam do obsługi tej inwestycji. Gdyby ktoś chciał obejrzeć więcej zdjęć z budowy Avii 2, to zapraszamy naszą stronę na Facebooku, bowiem wkrótce się tam pojawią.

Zostaw komentarz