Park Lotników Polskich w Czyżynach na spacer

Wiewiórka w Parku Lotników w Czyżynach

Odwiedź forum dla mieszkańców Czyżyn

Nadszedł czas na opis kolejnej części Parku Lotników Polskich, o którym pisaliśmy już w tekście o miejscach na spacer w Czyżynach. Ostatnio wybraliśmy się z aparatem do jego większej, południowej części mieszczącej się pomiędzy Aleją Jana Pawła II a Aleją Pokoju. Robi ona jeszcze większe wrażenie i to nie tylko ze względu na swój rozmiar. Na zdjęciu ilustrującym ten artykuł widać napotkaną tam wiewiórkę, która jak widać nie bardzo bała się ludzi i pozwoliła się sfotografować zanim zniknęła w koronach drzew.

Atrakcje Parku Lotników – hala widowiskowa, bieganie, zieleń

Największym atutem tego parku zajmującego ok. 60 hektarów jest oczywiście zieleń. Rosną tam liczne drzewa i krzewy, pomiędzy nimi znajdują się słoneczne polany, a wszystko to jest w miarę dobrze utrzymane. Gdyby nie skoszona trawa, miejscami park sprawiałby wrażenie nawet nieco dzikiego, ale to zdecydowanie nadaje mu uroku. Sam teren Parku Lotników jest także zróżnicowany, są w nim stoki i pagórki, zapewne w takiej scenerii doskonale czują się np. wiewiórki oraz ptaki mające upodobanie do takich miejsc.

Zdjęcia Parku Lotników Polskich w Czyżynach w Krakowie
Park Lotników Polskich – drzewa i krzewy

Rozległość tego terenu zielonego oraz jego urozmaicone ukształtowanie z pewnością sprzyja uprawianiu tam sportu. Zapewne właśnie dlatego powstała w tej okolicy Miejska ścieżka biegowa – Park Lotników, która ma ułatwić rozpoczęcie, a później kontynuowanie przygody z bieganiem, czyli jednym z najprostszych i najmniej wymagających sportów, który jednocześnie może bardzo zasłużyć się dla naszego zdrowia. Tym bardziej, jeżeli treningi prowadzi się pod okiem doświadczonych instruktorów i trenerów, co właśnie umożliwia ten miejski projekt służący aktywizacji mieszkańców miasta.

Park Pilotów Polskich i Miejska ścieżka biegowa
Miejska ścieżka biegowa – informacje dla biegaczy

Na fotografii widać właśnie tablicę zawierającą informacje na temat ścieżki biegowej, widać że wandale nie obeszli się z nią łaskawie, jednak nawet pomimo bazgrołów, da się wyczytać z niej podstawowe informacje. Z całą pewnością jest to doskonała okazja do tego, by mieszkańcy starych i nowych Czyżyn mogli zażywać ruchu na świeżym powietrzu – widać, że pod okiem specjalistów można to robić trzy razy w tygodniu i sprawdzać się na dystansie 3 kilometrów.

Jeszcze jedna atrakcja Czyżyn, o której nie można nie wspomnieć, to hala widowiskowo-sportowa Kraków Arena, która również została usytuowana na obrzeżach opisywanego tu parku pilotów. Odbywały się w niej już spore imprezy, jak np. mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn oraz koncerty światowych gwiazd muzyki.

Zdjęcia hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach
Kraków Arena – hala widowiskowo-sportowa w Czyżynach

Hala widowiskowa w Czyżynach została przemyślanie wkomponowana w zieleń parkową, a jej nowoczesna architektura przykuwa wzrok. Jednocześnie w imprezach na jej trybunach może uczestniczyć nawet 15 tys. widzów, a jeśli uwzględnić całkowitą pojemność hali, to mieści się tam prawie 23 tys. osób, co czyni z niej największy tego rodzaju obiekt w Polsce. Z pewnością w bliższej oraz dalszej przyszłości możemy się tam spodziewać wielu imprez o światowym formacie. Mieszkańcy Avii, Orlińskiego oraz innych części Czyżyn powinni być zadowoleni z powstania takiego obiektu w ich okolicy, ponieważ to znacznie podnosi jej prestiż i powinno przyczynić się do dalszego rozwoju tego miejsca.

A to jeszcze nie wszystkie ciekawostki, z którymi można spotkać się w tym ogromnym krakowskim parku. Godnym uwagi miejscem jest również znajdujący się tam Ogród Doświadczeń w Krakowie im. Stanisława Lema, do którego warto się wybrać zwłaszcza z dziećmi. To jednak z pewnością temat nadający się na odrębny obszerny wpis, więc do niego wrócimy, podobnie jak do hali widowiskowej w Czyżynach. Jeśli natomiast ktoś chciałby obejrzeć więcej fotografii z opisywanego powyżej miejsca, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie już wkrótce je opublikujemy.

2 komentarze na temat “Park Lotników Polskich w Czyżynach na spacer

Zostaw komentarz