Gdzie wybrać się na spacer w Czyżynach?

Park Lotników Polskich w Czyżynach

Podyskutuj na forum mieszkańców Czyżyn!

Być może zastanawiając się nad wyborem mieszkania w Czyżynach, istotną kwestią dla Was jest również to, gdzie można wybrać się tam na spacer lub w inny miły sposób spędzić czas. Z pewnością jednym z godnych polecenia miejsc jest Park Lotników Polskich mieszczący się po oby stronach Alei Jana Pawła II, blisko skrzyżowania z ulicami Stella-Sawickiego i Nowohucką.

Park Lotników Polskich w Czyżynach

Tym razem odwiedziliśmy jego mniejszą, północną część mieszczącą się po prawej stronie Alei Jana Pawła II jadąc od centrum Krakowa. Park jest nazwany na cześć lotników polskich poległych na frontach II wojny światowej. Przypominają o tym umieszczone między drzewami elementy samolotów.

Zdjęcia z Parku Lotników w Czyżynach
Skrzydło samolotu w Parku Lotników Polskich

Takie jak np. to skrzydło samolotu widoczne na powyższej fotografii. Oczywiście głównym jest pomnik znajdujący się przy wejściu do parku, którego zwieńczenie można zobaczyć na pierwszym zdjęciu ilustrującym niniejszy tekst. Całość monumentu prezentujemy również w kolejnej galerii udostępnionej na naszej stronie na Facebooku. Północna część Parku Lotników wydaje się być również dobrym miejscem dla osób lubiących pojeździć nieco bardziej ambitnie na rowerach górskich, co dobrze ilustruje uchwycona na zdjęciu infrastruktura.

Infrastruktura dla rowerzystów górskich w Krakowie
Skocznia dla rowerzystów w czyżyńskim parku

Z pewnością można dzięki temu wykonywać niezłe skoki, a może również przynajmniej nieskomplikowane akrobacje. Poza tym jest tam również sporo „górskich” ścieżek rowerowych z ostrymi zjazdami i podjazdami. Na pewno każdy fan tego rodzaju sportu znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. Jednakże ta część parku doskonale nadaje się również na spacery.

Ścieżki spacerowe w Czyżynach - Park Lotników
Alejki spacerowe w czyżyńskim Parku Lotników

Można wybrać się tam rodziną czy innymi bliskimi osobami, jak widać na fotografii, alejki umożliwiają również przejazd wózkiem dziecięcym.

Wzdłuż parku położone jest Osiedle Eldorado, jego mieszkańcy mają piękny widok na zieleń i mogą wyjść niemal bezpośrednio pomiędzy drzewa. O tym osiedlu napiszemy już wkrótce, tymczasem zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, na której można znaleźć więcej zdjęć.

Zostaw komentarz