Osidle Eldorado – mieszkaj jak w parku

Osiedle Eldorado Awim w Czyżynach

Podyskutuj na forum osiedla Eldorado!

Przy okazji ostatniej wizyty w północnej części Parku Lotników Polskich zajrzeliśmy również w okolicę osiedla Eldorado budowanego przez Awim. Właściwie to jego budowa już powoli dobiega końca, bowiem aktualnie powstaje tam już ostatni budynek, w którym mieszkania, a ma ich być 58, trafiły niedawno do sprzedaży.

Mieszkania w osiedlu Eldorado Awimu

Na poniższym zdjęciu widać postępy prac na budowie właśnie tego apartamentowca. Uwagę zwracają niezłe materiały, które zastosowano przy jego wznoszeniu, żelbetowy szkielet zostaje tu bowiem uzupełniony pustakami ceramicznymi, czyli jednym z najdłużej znanych, najtrwalszych i najzdrowszych materiałów budowlanych.

Osiedle Eldorado Awim - budowa bloku
Budowa ostatniego etapu osiedla Eldorado

Na dolnej kondygnacji budynku przewidziano lokale usługowe, które będą dostępne od alei Jana Pawła II, będzie ich 10, można więc oczekiwać, że mieszkańcy zyskają także dostęp do podstawowych usług. Budowa ma zostać zakończona w czerwcu 2015 roku, a o tym jak finalnie będzie to wyglądało, możemy dowiedzieć się przyglądając się zrealizowanym już etapom inwestycji Eldorado – fotografie poniżej.

Powstające osiedle Eldorado w Czyżynach w Parku Lotników
Osiedle Eldorado w Czyżynach – gotowe budynki

Widać, że mieszkania są zasiedlone a na osiedlu toczy się życie. Jeżeli chodzi o same budynki, to wydaje się, że są naprawdę nieźle wykonane, choć o jakość samych lokali, najlepiej byłoby zapytać mieszkańców inwestycji wybudowanej przez Awim. Jednak chyba największą zaletą osiedla Eldorado jest to, że mieści się ono niemal w Parku Lotników w Czyżynach, graniczy więc z dużą ilością zieleni, która dodatkowo oddziela je od dosyć ruchliwej Alei Jana Pawła II. Usytuowanie apartamentowców względem parkowych drzew, widać np. na tym zdjęciu.

Powstające osiedle Eldorado w Czyżynach w Parku Lotników
Widok na Eldorado z Parku Lotników

To właśnie widoczny w dole fotografii płot oddziela teren osiedla od północnej części lotniczego parku, którego drzewa także tu widać. Co ciekawe, w ogrodzeniu wykonano również bramki, które umożliwiają jego mieszkańcom łatwy dostęp do zieleni. Więcej zdjęć osiedla Eldorado w Czyżynach, można obejrzeć na naszej stronie na Facebooku.

Zostaw komentarz