Postępy na budowie osiedla Avia VI

Budowa osiedla Avia 4 - postępy prac

Podyskutuj na forum Osiedla Avia!

Z aparatem wybraliśmy się sprawdzić również jak ma się budowa kolejnego etapu Osiedla Avia 4, etap 2. Widać, że z zewnątrz zostało już coraz mniej prac do ukończenia, a pracownicy Budimexu uwijają się tam w niezłym tempie. Pracują również oba żurawie, co widać na zdjęciach, co chwilę dostarczają materiały na najwyższe piętra budowy.

Zdjęcia z budowy osiedla Avia w Czyżynach

Jak już wspomnieliśmy, w słoneczny dzień pod koniec poprzedniego tygodnia, wybraliśmy się z aparatem sprawdzić postępy budowy na Osiedlu Avia 4. Idzie nieźle, już z daleka widać rosnący budynek, nad którym górują pracujące żurawie. Poniżej widok na plac budowy od ulicy Orlińskiego, biegnącej w jego kierunku od strony Stella-Sawickiego.

Budowa osiedla Avia 4 (etap 2)
Budowa osiedla Avia – widok od Orlińskiego

Jak na razie jest tam jeszcze całkiem dużo przestrzeni, patrząc na te rozległe łąki na terenie starego lotniska, szkoda, że już za jakiś czas zostaną w większości zabudowane. Trudno przewidzieć jak finalnie będzie to wyglądało, z jednej strony budynków będzie dużo, a z drugiej, wszystko stawia jeden inwestor, więc być może będzie to spójne i powiązane ze sobą. Tym razem ten sam budynek Avii, ale widziany od strony pasa startowego nieczynnego lotniska w Czyżynach.

Budowa osiedla Avia enklawa 4
Budowa Avii widziana od strony północnej

Widać już dosyć charakterystyczne dla tej inwestycji betonowe podpory pod budynkiem kojarzące się z nazwą Avia. Większość tej strony bloku została „odlana” z betonu, dopiero na górnych piętrach widać ściany zewnętrzne z pustaków, zapewne silikatowych. I jeszcze jedno zdjęcie, tym razem spojrzenie na powstający budynek od strony południowej.

Budowa osiedla Avia enklawa 4
Budowa Avii widziana od strony południowej

Także tu widać, że prace prowadzone są w szybkim tempie. Z tej strony do budowy ścian zewnętrznych wykorzystano nieco mniej betonu na rzecz białych pustaków. Z ciekawostek, na ostatniej kondygnacji jest już nawet zainstalowana toaleta, choć na razie jeszcze tylko przenośna, zapewne dla pracowników.

Widać, że Budimex nie marnuje pięknej pogody i budowa osiedla Avia postępuje w szybkim tempie. Oby tak samo były prowadzone prace przy tworzeniu pozostałych budynków realizowanych przez tą firmę w Czyżynach. Więcej zdjęć można znaleźć na naszej stronie na Facebooku.

Zostaw komentarz