Orlińskiego 4 – postępy prac na budowie

Postępy budowy Orlińskiego 4 w Czyżynach przez Budimex

Podyskutuj na forum Orlińskiego!

Wpadliśmy ostatnio na plac budowy z aparatem, aby zobaczyć jak przebiegają prace przy tej inwestycji. Wygląda na to, że wszystko idzie całkiem sprawnie i nawet ostatnie lipcowe ulewy nie przeszkodziły fachowcom z Budimexu, choć podobno pompy odprowadzające wodę z wykopu pracowały na wysokich obrotach.

Dziura pod blok już wykopana i zabezpieczona

Prace idą sprawnie, udało się nam dowiedzieć, że grunt pod budynkiem został ustabilizowany specjalną techniką (ponoć weszło tam 60 ton cementu, choć nie wiemy gdzie można to potwierdzić). Dno wykopu zostało również wybetonowane, a jego boczne ściany zabezpieczone czarną folią, dzięki czemu powinny być odporne na działanie deszczu. Poniżej przedstawiamy zdjęcie ilustrujące stan tych prac.

Budimex Nieruchomości - wykop pod Orlińskiego 4
Gotowy wykop pod budynek Orlińskiego 4

Zdaje się, że w poniedziałek, na budowę mają już wchodzić zbrojarze, czyli ruszą przygotowania do tworzenia żelbetonowych elementów bloku, zacznie się oczywiście od fundamentów i poziomu najniższego, czyli hali garażowej. Docelowo na budowie ma pracować aż 80 osób, więc naprawdę spora grupa fachowców. Miejmy nadzieję, że dzięki temu prace będą postępowały w szybkim tempie.

Poprowadzony został już również wykop, w kierunku gotowej części osiedla Avia, którym zostanie poprowadzony kabel zasilający żurawie – one również mają być ustawione na terenie, na którym realizowana jest inwestycja, w najbliższych dniach. Wychodzi na to, że wszystko idzie zgodnie z planem – oby tak dalej. Więcej zdjęć opisywanej „dziury w ziemi” można zobaczyć na naszej stronie na Facebooku: NoweCzyzyny.com – zapraszamy do polubienia!

Zostaw komentarz