Budowa osiedla Avia w Czyżynach

Teren na którym budowane jest osiedle Avia

Podyskutuj o tym na forum osiedla Avia!

Kontynuowana jest budowa osiedla Avia w krakowskich Czyżynach. Widać, że postępy prac idą nieźle, korzystając ze słonecznego dnia, wybraliśmy się w tamtą okolicę, aby zrobić kilka zdjęć i przyjrzeć się pracom. Pokazywaliśmy już jak wygląda budowa Orlińskiego 4, teraz czas na resztę tej inwestycji.

Relacja z budowy Avii przez Budimex

Cześć budynków osiedla Avia w Czyżynach budowanego przez Budimex już stoi. Inne, w których w ostatnim czasie były sprzedawane mieszkania, są już w trakcie budowy, a prace tam przebiegają chyba całkiem sprawnie, co widać na poniższym zdjęciu. Widać sporo ilości materiału, wygląda na to, że zrobione są już wykopy pod budynki.

Budowa mieszkań na osiedlu Avia w Czyżynach
Powstające osiedle Avia w Czyżynach

A tu jeszcze dalszy rzut na tą budowę, jest jeszcze kilka drzew i sporo przestrzeni. Co myślicie, jak będzie to wyglądało, kiedy Budimex skończy budować całe osiedle Avia? Teraz jest nam naprawdę sporo miejsca i jest tam całkiem przestronnie, niestety oglądając plany całego przedsięwzięcia, takimi widokami nie będziemy się tam mogli długo cieszyć, dlatego warto coś takiego wrzucić, choćby po to, żeby pamiętać, jak to kiedyś było, nawet niemałe drzewa tam rosły.

Budowa mieszkań na osiedlu Avia w Czyżynach
Teren wokół osiedla Avia w Czyżynach

Prawdopodobnie takich zielonych terenów po zakończeniu budowy wiele tam nie zostanie, to chyba tak już jest z nowoczesnym budownictwem mieszkaniowym, na którym trzeba przede wszystkim zarobić. Żal, że przestrzenie pomiędzy budynkami nie są tak duże, jak na starych osiedlach, jednak wtedy zupełnie inaczej podchodziło się do deweloperki. To chyba był jeden z niewielu plusów centralnego planowania, które pozwalało projektantom organizować całe połacie terenu, nie było tak jak teraz, że każdy kto ma kawałek ziemi, chce tam postawić blok, a jeśli się zmieści, to i 10 bloków. Warto jednak zapoznać się z tym jakie jest otoczenie osiedla Avia, bo to może w przyszłości mieć wpływ na życie mieszkańców.

Zostaw komentarz