Mieszkania Orlińskiego 4 – zdjęcia z placu budowy

Teren budowy osiedla przy Orlińskiego 4

Podyskutuj o tym na forum Orlińskiego 4!

Jako, że pogoda była bardzo sprzyjająca, postanowiliśmy się wybrać na mały spacer i spojrzeć, jak mają się postępy budowy nowych inwestycji Budimexu w krakowskich Czyżynach. Płoty stoją, ciężarówki jeżdżą, koparki przesypują ziemię, wygląda na to, że sporo się tam dzieje.

Postępy budowy Orlińskiego 4 – Kraków Czyżyny

Poniżej kilka zdjęć z rozpoczęcia i to wcale nie już takiego wczesnego, budowy bloku, przy Orlińskiego 4, to co prawda nie to samo, co osiedle Avia, ale w bezpośrednim sąsiedztwie. To właśnie tu ceny mieszkań zaczynały się już od 4 000 zł/m2. Dookoła terenu, na którym będzie stał budynek, postawiony został już płot z blachy, za którym wre praca. Wspomniany parkan zwieńczony jest obowiązkową tablicą informacyjną, na której umieszczono podstawowe informacje o budowie. Można się z nią zapoznać poniżej.

Budowa mieszkań przy Orlińskiego 4 przez Budimex
Tablica informacyjna budowy Orlińskiego 4 – Budimex

Zdaje się, że same prace również idą nieźle. W etapie budowy, który trwa aktualnie (od 26.06.2014) przewidziane jest:

  • Wykonanie robót ziemnych (wykopy) pod budynek.
  • Opracowanie projektu wykonawczego dla kubatury.
  • Wykonanie płyty fundamentowej.

Jak widać na poniższym zdjęciu, wykop już jest (fotografia została zrobiona 08.07.2014), cały czas trwają w nim prace. Trudno powiedzieć jaki wpływ miały na niego ostatnie deszcze, ale zapewne w bliższej przyszłości przekonamy się o tym publikując kolejne zdjęcia.

Prace budowlane prowadzone przez Budimex przy Orlińskiego 4
Wykop pod blok przy Orlińskiego 4 w Czyżynach

Wygląda na to, że prace przebiegają całkiem sprawnie, na tą chwilę nie widać, żeby coś mogło zagrozić harmonogramowi, no ale wiadomo, że to sam ich początek. Jeśli ktoś będzie miał nowe zdjęcia, to zapraszamy do dzielenia się nimi na Forum Nowe Czyżyny.

Jeden komentarz na temat “Mieszkania Orlińskiego 4 – zdjęcia z placu budowy

  1. Odwołania do wpisu: Osiedle Avia - zdjęcia

Zostaw komentarz