Budowa parteru os. Avia 1 w Krakowie Czyżynach

Osiedle Avia 1 w Krakowie Czyżynach - budowa parteru budynku

Forum Osiedla Avia Kraków

Jeszcze jedna budowa prowadzona w ramach projektu nowe Czyżyny od dewelopera Budimex Nieruchomości to osiedle Avia 1. Mieliśmy już opisane wieżowce budowane wzdłuż ulicy na osiedlu Orlińskiego, a teraz przyszła pora na kolejny z nich, ale tym razem stawiany w ramach osiedla Avia. Do niedawana mieliśmy tam jeszcze tylko przysłowiową dziurę w ziemi, ale ostatnio zaczął być tam stawiany parter inwestycji, co chyba powinno ucieszyć jej przyszłych mieszkańców.

Tanie mieszkania w Krakowie Avia 1 – Budimex stawia parter

Było już o tym, jak idą prace w miejscach powstawania wieżowców Orlińskiego, a tym razem kolejny z nich, ale na osiedlu, które w przyszłości zostanie otoczone płotem. Chodzi o inwestycję Avia 1 wznoszoną przez Budimex w Czyżynach. Ostatnio udało się wykonać jej nowe zdjęcia, a wyłaniający się z nich obraz jest całkiem pozytywny z punktu widzenia przyszłych mieszkańców tego bloku z tanimi mieszkaniami w krakowskich Czyżynach. Efekty dotychczasowych prac można obejrzeć poniżej.

Budimex stawia parter nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie Czyżynach
Pierwsze ściany parteru osiedla Avia 1 w Krakowie

Od strony zachodniej budowa wyszła już poza poziom garażu podziemnego i rozpoczęło się odlewanie z betonu pierwszych ścian parteru tego bloku. Co prawda nie będą to jeszcze nowe mieszkania, bowiem na pierwszej kondygnacji naziemnej mają znaleźć się lokale usługowe, ale jednak cieszy to, że nareszcie widać „mury” wznoszące się ponad gruntem. Blok ten będzie najprawdopodobniej podobny do tego, który stoi obok i już wkrótce będzie gotowy, czyli osiedla Avia 2 widocznego w tle.

Budimex stawia nowe tanie mieszkania w Krakowie Czyżynach Avia 1
Zbrojenia ścian parteru osiedla Avia 1 od Budimexu

Znacznie mniej pracy wykonano od strony wschodniej, tam nie ma jeszcze odlanych z betonu ścian, a z płyty wystają przygotowane do ich wykonania zbrojenia. Za to widoczne w tle deskowania mogą wskazywać na to, że wykonana została już także płyta stropowa nad parterem, albo wkrótce to nastąpi. W dalszej perspektywie widać także pręty przygotowane do postawienia pierwszego piętra.

Wygląda na to, że idzie całkiem dobrze, a gdyby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś więcej o tej oraz innych inwestycjach deweloperskich prowadzonych w Krakowie Czyżynach, to warto aby zajrzał na nasze forum oraz stronę prowadzoną w serwisie Facebook. Co jakiś czas pojawiają się tam nowe informacje o prowadzonych pracach.

Zostaw komentarz