Inwestycja Orlińskiego 4 Kraków – końcowe prace

Wykańczanie bloku z tanimi mieszkaniami w Krakowie Orlińskiego 4

Forum osiedla Orlińskiego!

Co prawda budynek Orlińskiego 4 w Czyżynach został oficjalnie ukończony przez Budimex pod koniec zeszłego roku, jednak wcale nie jest tajemnicą, że deweloper ma tam jeszcze niemało do zrobienia, na szczęście coraz mniej. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć, które można zobaczyć w tym tekście, od ostatnich dni grudnia sporo się jednak zmieniło, choć niestety nie wiadomo, jak sprawy mają się w środku. Firma jeśli już, to pokazuje przede wszystkim fotografie z części wspólnych znajdujących się w bloku, a nie wykańczanych w nim mieszkań, jednak trzeba być dobrej myśli, w końcu na przekazanie kluczy mają czas aż do kwietnia.

Nowy blok w Czyżynach Orlińskiego 4 – końcowe prace na budowie

Jak można zobaczyć poniżej, ułożone zostały wreszcie płytki na balkonach, a przynajmniej na tym z ażurową barierką na parterze od strony północno-zachodniej, gdzie dało się to podejrzeć. Jednakże nie jest to jeszcze finał spraw z tym związanych, bowiem wciąż pomiędzy płytkami nie położono fugi, więc nieco jest jeszcze do skończenia. Miejmy nadzieję, że w szczeliny nie dostanie się woda, która zacznie marznąć podczas zimowych mrozów. Zobaczymy kiedy te prace zostaną wykonane, ale miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości.

Budimex wykańcza balkony w nowej inwestycji Orlińskiego 4 w Czyżynach
Płytki na balkonie bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach

Od wschodniej strony przed blokiem zainstalowano już słupki zamykające dostęp do miejsc parkingowych kupionych przez mieszkańców. Są także ławeczki, niestety tylko dwie (po jednej na klatkę), ale jednak miło, że się tam znalazły. Z daleka przypominają ne ławki osiedlu Avia, o których tu już kiedyś pisaliśmy, choć chyba są od nich prostsze. Szkoda też, że kosz na śmieci chyba jest pomalowany ciemną farbą, a nie został wykonany ze stali nierdzewnej, jak na Avii, ale umówmy się, że to wszystko raczej da się przeżyć, grunt żeby te osiedlowe meble były odporne na warunki atmosferyczne.

Nowy blok Orlińskiego 4 od dewelopera Budimex w Krakowie Czyżynach
Wschodnia strona nowego bloku Orlińskiego 4

Zastanawia to, co zainstalowano na barierkach, przy schodach prowadzących do klatek schodowych, czyżby to były windy dla niepełnosprawnych? Poza tym, na loggiach umieszczono już także przegrody dzielące je pomiędzy poszczególne mieszkania. To wskazywałoby na to, że płytki są tam już ułożone i prawdopodobnie fugi pomiędzy nimi zostały także wypełnione, inaczej chyba nie przystępowano by do kolejnych prac. Podstawiono także kontener, czyli pewnie wszystko jest porządkowane i gdzieś trzeba wyrzucać śmieci, może będzie on tam stał także podczas urządzania mieszkań, podobnie jak pod budynkiem Avia 4. Miejmy nadzieję, że niedługo zostanie już zdjęte całkowicie ogrodzenie (teraz zamieniono je na bardziej ażurowe i tymczasowe) i wkrótce będziemy mogli zobaczyć więcej z bliższej odległości i przekonać się, jak Budimex wykończył pierwszy budynek na osiedlu Orlińskiego w Krakowie.

Zostaw komentarz