Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2016 – wyniki i sukces w walce o park!

Ogłoszenie wyników w głosowaniu na Budżet Obywatelski miasta Krakowa

Forum mieszkańców dzielnicy Czyżyny!

Są już wyniki głosowania na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa i wygląda na to, że jest dobrze. Projekt miejski numer 65: Zamieszkaj Obok Parku uzyskał drugą lokatę wyprzedzając m.in. Angielski 5 razy w tygodniu oraz Pierwszy wodny plac zabaw w parku Jordana – niespodzianka i tym samym wygląda na to, że zmieści się w na liście zadań, na których realizacje wystarczy pieniędzy i to ze sporym zapasem.

Nowy Park w Czyżynach bliżej realizacji po sukcesie w Budżecie Obywatelskim Krakowa

Poniżej można zobaczyć projekty miejskie poddane pod głosowanie, które uzyskały najwięcej punktów w tej edycji Budżetu Obywatelskiego Krakowa. Widać, że o ile na Wodny Plac Zabaw głosów było sporo, to zdecydowanie mniej tych za 3 punkty.

Zwycięskie projekty miejskie w budżecie obywatelskim miasta Krakowa
Budżet Obywatelski Miasta Krakowa – wyniki projekty mieskie

Oczywiście na stworzenie nowego parku w Czyżynach przyjdzie nam jeszcze zaczekać, bowiem niektóre zwycięskie projekty sprzed lat nie zostały jeszcze zrealizowane, ale jest to znaczący i bardzo ważny krok w kierunku jego utworzenia. A powodów do takiej opinii jest przynajmniej kilka.

  • Po pierwsze, wiemy już że te grunty mogą zostać wykorzystane na taki cel i zgodnie z wolą mieszkańców takie właśnie powinno być ich przeznaczenie.
  • Po drugie, mamy zapewnione finansowanie dla tego projektu. Może w porównaniu z kilkudziesięcioma milionami złotych, które wydane zostaną na park przy Zakrzówku nieco ponad 2,5 mln zł nie jest zawrotną kwotą, ale jednak da się za nią sporo zrobić.
  • Wiemy, że jest albo wkrótce będzie w Czyżynach sporo osób, które są w stanie poświęcić czas i energię dla poprawy jakości życia w swojej okolicy. To powinien być spory kapitał przy konsultacjach społecznych odnośnie urządzenia tej zieleni oraz wywieraniu nacisku na urzędników, aby projekt nie trafił do szuflady.

Tym, którzy w całą akcję się włączyli gratulujemy sukcesu! Przyglądających się zapraszamy do wzięcia spraw swojego otoczenia we własne ręce i wykazania większego zaangażowania, bo jak widać ma ono sens. Wygląda na to, że teraz czas na konsultacje społeczne dotyczące tego, jak miałby wyglądać nowy park miejski w Czyżynach.

Na pierwszej pozycji uplasował się projekt Skrzydła Krakowa, który budził spore kontrowersje (także sposobem zbierania głosów, do którego wykorzystano Małopolski Piknik Lotniczy w Krakowie i tu nie ma niespodzianki.

Budżet obywatelski - zwycięskie projekty w dzielnicy Czyżyny
Wyniki głosowania na projekty dzielnicowe w Czyżynach

Dobra wiadomość jest też taka, że z projektów dzielnicowych ma zostać zrealizowana w naszej dzielnicy ścieżka spacerowa wzdłuż pas startowego dawnego lotniska w Czyżynach, czyli coś, co na pewno przyda się także w tej okolicy.

Jeden komentarz na temat “Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2016 – wyniki i sukces w walce o park!

Zostaw komentarz