Inwestycja SM Czyżyny – Hynka 64B obok pasa

Wizualizacja inwestycji Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny w Krakowie

Forum Mieszkańców Czyżyn!

Jeszcze jedna inwestycja, która wyrasta w sąsiedztwie pasa startowego dawnego lotniska, ale tym razem wznoszona przez Spółdzielnię Mieszkaniową Czyżyny. Czyli inwestorem jest tu jedna ze stron sporów, które toczą się w tej okolicy, a których przedmiotem jest między innymi powstrzymanie dalszej zabudowy działek w tej okolicy. Z jednej strony jest to więc w jakiś sposób ochrona zrzeszonych w tej instytucji spółdzielców przed uciążliwościami gęstej zabudowy w sąsiedztwie, a drugiej jednak można tu dopatrzyć się „wycinania” konkurencji, która często oferuje klientom mieszkania w niższych cenach.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny i nowe mieszkania w Krakowie

Zaprezentowana na samej górze tekstu wizualizacja nowego bloku stawianego przez Spółdzielnię Mieszkaniową Czyżyny robi całkiem niezłe wrażenie. Wygląda na to, że budynek będzie się składał z dwóch części z „przecinką” na środku. Jeśli finalnie będzie to wyglądało podobnie, do tego, co możemy obejrzeć na grafice, to powinno być dobrze, choć oczywiście budynek będzie się odróżniał od tego, jak wygląda sąsiednia inwestycja Proins – Hynka, której część przedstawia zamieszczone poniżej zdjęcie, czyli wyjdzie trochę „różnorodnie”. Trzeba przyznać, że w przypadku tego projektu pozytywne wrażenie robią obszerne loggie i balkony, z których będą mogli korzystać przyszli mieszkańcy.

Nowe mieszkania w Czyżynach przy ul. Hynka od SM Czyżyny
Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny buduje mieszkania przy Hynka

W samym budynku przy Hynka 64B mają powstać 82 nowe mieszkania w Krakowie i co ważne i pozytywne, tyle samo ma być przypisanych do nich komórek lokatorskich (rozmieszczonych także na piętrach), czyli jest znacznie lepiej niż w przypadku osiedla Avia oraz osiedla Orlińskiego budowanych po sąsiedzku przez dewelopera Budimex Nieruchomości. Nieporównywalnie na plus jest także z liczbą miejsc postojowych przypadających na lokale, bowiem pod blokiem mają powstać dwa poziomy garażu podziemnego, w którym znajdzie się łącznie 85 stanowisk postojowych. Do tego jeszcze 14 miejsc zewnętrznych – czyli jest ich znacznie więcej, niż samych mieszkań.

Wśród lokali oferowanych klientom znajdują się kawalerki mające około 30 metrów kwadratowych i są nieźle zaplanowane, choć nie ma w nich osobnych kuchni, ale aneksy. Kupić można tam także mieszkania dwupokojowe od 43 do 52 m2, a ich rozkłady są bardzo różne, można znaleźć na przykład takie, w których przedpokój zajmuje aż 10 m2, co wydaje się być marnotrawstwem. Do tego trudno tam znaleźć lokal z osobną, jasną kuchnią. Wreszcie największe mieszkania 3-pokojowe mają tam ok. 58 metrów kwadratowych, choć także tam ciężko o osobne pomieszczenie. Trzeba przyznać, że po pobieżnym przyjrzeniu się planom lokali, w wielu z nich sporo miejsca się marnuje i tu wydaje się, że znacznie lepiej wypada jednak budujący po sąsiedzku Budimex. Ciekawe jak na tym tle zaprezentuje się wznoszona obok inwestycja Jasna Invest Hynka, choć o niej jeszcze niewiele można powiedzieć.

Tablica z informacjami o budowie prowadzonej przez spółdzielnię Czyżyny przy pasie
Tablica informacyjna inwestycji SM Czyżyny w Krakowie

A powyżej jeszcze tablica informacyjna, z której można dowiedzieć się więcej o prowadzonej przez Spółdzielnię Mieszkaniową Czyżyny budowie. Prace mają zakończyć się w sierpniu 2017 roku, czyli jeszcze 12 miesięcy przyjdzie nam czekać na to, żeby dowiedzieć się jak wszystko będzie wyglądało finalnie. Z tablicy oraz z wizualizacji wynikałoby, że w budynku nie będzie miejsce na lokale usługowe na parterze – trochę szkoda, ponieważ gdyby w okolicy było ich więcej, to na pewno by ją to ożywiło. Trudno powiedzieć jakie są ceny metra kwadratowego w tej inwestycji, bowiem spółdzielnia nie dzieli się tym w internecie, ale być może jakieś informacje o tym pojawią się na forum, do dyskusji na którego łamach zapraszamy.

Zostaw komentarz