Nowy park w Czyżynach: podium zdobyte, czekamy na wyniki głosowania

Miejsce na nowy park w Czyżynach Krakowie

Forum mieszkańców Czyżyn!

Wczoraj o północy zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Wygląda na to, że wytężona praca wielu osób w ostatnich dniach nie poszła na marne. Projekt budowy nowego parku w Czyżynach udało się wprowadzić na podium, osiągając 3 miejsce z przewagą 215 głosów nad kolejnym zadaniem poddanym pod głosowanie, czyli lekcjami angielskiego 5 razy w tygodniu.

„Panowie, policzmy głosy” – ostateczny wynik poznamy w najbliższych dniach

Niestety nie ma jeszcze pewności, że nowy park obok zabytkowego hangaru w Czyżynach zostanie zrealizowany, bowiem teraz będzie liczył się jeszcze wynik punktowy – w głosowaniu można było przyznać 1, 2 lub 3 punkty i dopiero ich suma zdecyduje ostatecznie, które projekty zakwalifikują się do realizacji. O ile Skrzydła Krakowa oraz Wodny Plac Zabaw w Parku Jordana mogą być już w zasadzie pewne zdobycia finansowania z budżetu obywatelskiego, to jednak na wystrzały korków od szampana w okolicach planowanego parku w Czyżynach jeszcze za wcześnie. A szkoda, że całej procedurze jednak nieco brakuje przejrzystości i o wiele lepiej byłoby, gdyby na stronie wyświetlały się aktualne ostateczne wyniki, a nie tylko ilość oddanych głosów (nie zdobytych punktów). No ale wiadomo, impreza rządzi się własnymi prawami i trzeba galę z ogłoszeniem wyników zorganizować.

Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski miasta Krakowa 2016
Projekty z najwyższą ilością oddanych głosów

Tak czy inaczej już dzisiaj całą akcję należy uznać za ogromny sukces lokalnej społeczności. Udało się rzutem na taśmę wskoczyć na podium i zdeklasować wiele projektów, które pojawiają się co roku, za którymi stoją zaplecza doświadczonych ludzi, itd. Niezależnie od wyniku tego głosowania, dobrze to wróży na przyszłość, bo z pewnością będzie jeszcze wiele okazji ku temu, aby powalczyć o jakość naszego najbliższego i nieco dalszego otoczenia. Cieszy to, że udało się znaleźć ludzi, dla których te sprawy nie pozostają obojętne i są w stanie poświęcić dla nich sporo czasu i energii.

Chapeau bas!

Zostaw komentarz