Dasta Invest: Apartamenty Park Lotników Czyżyny

Wizualizacja apartamentów park lotników w Czyżynach w Krakowie

Odwiedź forum osiedla Park Lotników!

Kolejna inwestycja, co do której uważamy, że warta jest tego, aby ją tu opisać lepiej, to Apartamenty Park Lotników. Za ich budowę odpowiada Dasta Invest, czyli deweloper dobrze już znany w okolicach Czyżyn. Firma ta prowadzi między innymi kolejne etapy projektu przy ulicy Marii Dąbrowskiej, jednak nowe mieszkania, o których tu chcemy napisać, powstają w znacznie ciekawszej i bardziej prestiżowej okolicy, jednak o tym więcej poniżej.

Nowe mieszkania w Czyżynach obok Muzeum Lotnictwa Polskiego

Kilkadziesiąt metrów od nowego budynku Muzeum Lotnictwa Polskiego powstaje inwestycja, która w przyszłości będzie prawdopodobnie świetnym adresem w bardzo kameralnym miejscu. Chodzi o Apartamenty Park Lotników, które swoją nazwę zawdzięczają właśnie temu, że podobnie jak Osiedle Eldorado, leżą tuż przy granicy tego zieleńca, dzięki czemu jego przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się jego drzewami. Poniżej tablica informacyjna, którą opatrzona jest ta budowa.

Informacje o inwestycji Apartamenty Park Lotników
Tablica informacyjna – Apartamenty Park Lotników

Wynika z niej, że generalnym wykonawcą jest tu Budomax, poza tym znajdują się na niej podstawowe informacje o powstającym budynku. Ale jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o tym, co się tam planuje, to warto zaznaczyć, że w przyszłości ma tam powstać 87 lokali mieszkalnych o bardzo zróżnicowanym metrażu. Najmniejsze z nich mają mieć ok. 30 m2, a największe nawet ponad 90 m2 i 4 pokoje. Do wszystkich mieszkań przewidziane są także obszerne balkony i ogródki, które na pewno zwiększą komfort przyszłych mieszkańców. Warte odnotowania jest również to, że w samym garażu podziemnym w przyszłości znajdzie się aż 105 miejsc na samochody, czyli będzie ich więcej niż budowanych mieszkań, a to nie jest częste rozwiązanie, o czym na pewno w przyszłości przekonają się lokatorzy Avii Budimexu, którzy z parkowaniem będą mieć problemy.

Budowa mieszkań Park Lotników w Czyżynach

Poniżej natomiast widać, że prace są już na bardzo zaawansowanym etapie i budynek nabiera ostatecznego kształtu. Cała inwestycja ma być natomiast ukończona w czwartym kwartale 2015 roku, czyli w już całkiem nieodległej przyszłości. Widać również, że deweloper używa dobrej klasy materiałów i betonowy szkielet oraz część ścian są uzupełniane pustakami ceramicznymi. Tak ma być również w przypadku kolejnych etapów pracy, do wykończenia bloku mają być użyte między innymi ozdobne tynki, drewno i okładziny kamienne, końcowy efekt bardzo nas ciekawi i wkrótce go pewnie będziemy oglądać.

Blok obok Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach
Budowa bloku obok Parku Lotników w Czyżynach

Tym co nie do końca się nam podoba jest to, że teren zostanie ogrodzony, więc kolejny kawałek przestrzeni zostanie tu zawłaszczony przez dewelopera. Tak jednak niestety buduje się w ostatnim czasie w Polsce i trudno, żeby akurat w tym przypadku miało się coś zmienić. Poza tym osiedle ma być również monitorowane, a przy branie wjazdowej do niego pojawi się budka z ochroniarzem. To wszystko prawdopodobnie nieco ograniczy przestrzeń obok tej części Parku Lotników Polskich. Dodatkowe zdjęcia z budowy tej inwestycji wrzucimy w najbliższym czasie na naszą stronę na Facebooku, do której polubienia zapraszamy obecnych i przyszłych mieszkańców Czyżyn.

Zostaw komentarz