Dni otwarte Osiedla Avia 2 w Krakowie – zdjęcia

Budowa osiedla Orlińskiego 3 w Czyżynach - deskowanie pod płytę nad poziomem -1

Forum mieszkańców os. Avia i Orlińskiego w Kraków

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania oraz tym, jaki standard deweloperski oferuje deweloper Budimex mają znowu szansę aby przekonać się, jak będą wyglądały gotowe do odbioru lokale. Co prawda nie były to pierwsze dni otwarte Budimexu w Czyżynach, ale po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć od środka jeden z wieżowców, które wznosi tam ta warszawska firma – czyli budynek Avia 2, w którym wkrótce zaczną się odbiory lokali . A do tego można było obejrzeć także jedno z mieszkań położonych na ostatnim – 15 piętrze oraz sprawdzić, jaki będzie roztaczał się widok z tej perspektywy.

Avia 2 w Krakowie: Wykończenie przez Budimex części wspólnych

Jako, że nie były to pierwsze dni otwarte na osiedlu Avia w Krakowie, mniej więcej wiedzieliśmy czego można spodziewać się tam po wykończeniu części wspólnych bloku i tu nie było wielkich niespodzianek. Faktycznie zastosowano sporo drewnianych czy drewnopodobnych oklein w tych miejscach w budynku, a także wokół drzwi wejściowych do mieszkań, co nadaje całości nieco więcej szyku. Drewniane okładziny zastosowano także na poręczach barierek schodów. Pozytywne wrażenie robią wykonane ze stali nierdzewnej skrzynki pocztowe oraz inne elementy wyposażenia klatki – te detale na pewno wyglądają lepiej, niż na osiedlu Orlińskiego powstającym po sąsiedzku.

Avia Budimex Kraków - windy i części wspólne - dni otwarte
Części wspólne i windy w bloku na osiedlu Avia 2 w Krakowie

Warto zauważyć, że w klatkach obsługujących najwyższe części bloku – 15-piętrowe wieże, znalazły się po dwie windy, co jest na pewno dobrą decyzją. Jedna jest większa, przeznaczona zdaje się dla max 13 osób (choć nie wiem jak one miałyby tam wejść), a druga znacznie mniejsza. Pewnym zgrzytem było to, że jedna z wind popsuła się z ludźmi w środku podczas dni otwartych, ale na szczęście sytuację udało się w miarę szybko opanować. Działało także połączenie z windy z serwisem Kone, co o tyle przydatne, że wewnątrz zasięg telefonów komórkowych jest raczej mizerny. Awarię zrzucamy jednak na karb tego, że wszystko jest tam nowe, „przed chwilą” uruchomione i pewnie musi się jeszcze trochę „dotrzeć”.

Standard deweloperski nowych mieszkań od Budimexu na os. Avia

Podobnie nie było większych zaskoczeń, jeśli chodzi o standard deweloperski nowych mieszkań, jakie oferuje deweloper Budimex na osiedlu Avia w Krakowie. Z zasadniczych różnic, trzeba tu wymienić parapety wykonane z konglomeratu – jeden z nich przedstawia poniższe zdjęcie. Czymś czego nie widzieliśmy wcześniej w tych mieszkaniach, są dodatkowe barierki przy oknach, być może nieco będą one psuć widok, ale pewnie to względy bezpieczeństwa. Co ciekawe, na balkonie, pomimo tego, że barierki są ażurowe, zostały one dodatkowo osłonięte szkłem (lub pleksi).

Standard wykończenia mieszkań przez dewelopera Budimex na osiedlu Avia 2
Wykończenie mieszkań od dewelopera Budimex na osiedlu Avia 2

Drzwi do mieszkań marki Gerda, z dwoma zamkami, podobnie jak na Orlińskiego, choć tu od strony korytarzy ościeża obłożono dodatkowo drewnianymi okładzinami . Ściany mieszkań wstępnie pomalowane na biało, wyglądały na dosyć gładkie – tu zdania są podzielone czy warto kłaść na nie dodatkowo gładź czy nie, jednak wiele osób uznaje, że zastosowane tynki gipsowe są już wystarczająco gładkie. Dla oglądających udostępnionych zostało kilka mieszkań na pierwszym piętrze oraz jedno na 15 – w tym niemal nad całą powierzchnią lokalu znalazła się antresola – trzeba przyznać, że było to bardzo ciekawe rozwiązanie. Jeśli chodzi o minusy, to na ich konto trzeba doliczyć to, że Budimex nie chowa rur doprowadzających wodę i odpływowych w ścianach, co jeszcze do niedawna było standardem w działalności deweloperskiej.

Widok na Kraków z okien górnych mieszkań na osiedlu Avia 2

Warto na wstępie zauważyć, że prezentowane mieszkanie na piętnastym piętrze znajdowało się od strony południowo-wschodniej, czyli bezpośrednio przed oknami nie było tu innej wieży, bądź sąsiedniej, bądź z kolejnego budynku Avia 1 o tej samej wysokości, co na pewno było plusem i taki wybór nie mógł być przypadkowy. Niestety w sobotni poranek, kiedy udało się z dni otwartych Budimexu w Czyżynach skorzystać, pogoda nie była najlepsza, nie lało co prawda, ale powietrze było mocno przymglone, co ograniczało widoczność… Pomimo tego jednak, mieszkańcy wyższych kondygnacji tych budynków widok z okien i balkonów mieszkań będą mieć wspaniały.

Osiedle Avia 2 - widok z mieszkań na najwyższych piętrach
Widok na Kraków z górnych pięter wieżowców na Osiedlu Avia 2

Powyższe zdjęcie przedstawia na przykład Osiedle Avia i Osiedle Orlińskiego widziane z góry, pomimo dużej ilości znacznych rozmiarów budynków, które wchodzą w jego skład, wszystkie one wydają się być relatywnie niewielkie. Dalej widać pas zieleni wzdłuż ulicy Stella-Sawickiego, biurowce przy Życzkowskiego, a gdyby nie mgła, lepiej byłoby widać Wawel, wieże Kościoła Mariackiego, czy nawet Kopiec Kościuszki, a także… Szkieletora. Przy czym to, co można z tych mieszkań zobaczyć, dałoby się wymieniać jeszcze długo. Od południa kominy elektrociepłowni w Łęgu wydają się niewielkie, a w tle za nimi Bieżanów, Prokocim czy Kurdwanów, a pod samym blokiem przecinająca osiedle Avia aleja spacerowa. Wschód natomiast to odległy i miejscami dymiący mordor kombinatu – ten również ciekawie się prezentuje, a bliżej dalsza część pasa startowego biegnąca w stronę Centrum Handlowego Czyżyny i powstających tam nowych osiedli, jak Murapol Bieńczycka czy City Towers Atalu. A do tego wiatr, znacznie mocniejszy na tej wysokości, niż na poziomie parteru, kojarzący się nieco z górami.

Wkrótce postaramy się dodać jeszcze więcej zdjęć ilustrujących to, o czym tu pisaliśmy, na pewno pojawią się one także na naszym forum oraz stronie na Facebooku, do której polubienia zapraszamy. Jeśli koś ma jakieś spostrzeżenia lub pytania związane z dniami otwartymi, to warto podzielić się nimi na forum, do czego zachęcamy.

Zostaw komentarz