Dzień Otwartych Drzwi w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Darmowe dni w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie Czyżynach

Forum mieszkańców Czyżyn!

Szukacie ciekawego pomysłu na spędzenie najbliższej niedzieli? W takim razie mamy dla Was interesującą propozycję. Pisaliśmy tutaj już kilka razy o Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach wychwalając jego różnorakie atrakcje, tym razem nadarzy się kolejna okazja na to, aby się z nimi zapoznać. 23 listopada odbywa się X Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich, a w związku z tym między innym do tej placówki wstęp będzie tego dnia wolny, a do tego ma odbywać się tam również wiele dodatkowych atrakcji, więcej o tym niżej.

Atrakcje w Czyżynach – otwarte drzwi w muzeum samolotów

Cała impreza ma trwać mniej więcej od 10 do 16, a w jej ramach zaplanowano między innymi takie wydarzenia jak wymienione w punktach. Warto zaznaczyć, że większością można się będzie cieszyć nawet w sytuacji kiepskiej pogody, co nie jest rzadko spotykane w listopadzie.

  • Wykład o tym, co działo się na początku 1914 roku w Małopolsce, czyli u progu wybuchu I wojny światowej.
  • Opowiadanie o tym, jak samoloty stały się narzędziem prowadzeniem wojny, co na większą skalę miało właśnie podczas właśnie tego konfliktu zbrojnego.
  • Pokaz filmu lotniczego „Hels Angels” z 1930 roku.

Cały czas dostępne będą również wystawy, takie jak na przykład „Skrzydła Wielkiej Wojny Małopolska 1914-2014” – prowadzące do niej drzwi uwieczniliśmy na górnej fotografii ilustrującej ten tekst. W jej ramach wystawiono wiele unikatowych eksponatów sprzed 100 lat wplatając je dodatkowo w historyczną scenerię. A poniżej zdjęcie o wiele nowszego myśliwskiego miga.

Myśliwiec mig w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach
Samolot myśliwski MIG w Muzeum Lotnictwa

Jeśli aura będzie tego dnia sprzyjająca, to w takiej sytuacji świetnie sprawdzi się również wycieczka pomiędzy samolotami i innymi muzealnymi eksponatami wystawionymi na świeżym (o ile takie bywa w Krakowie o tej porze roku) powietrzu. A o tym napisaliśmy już tutaj niemało i na pewno możemy polecić takie zwiedzanie. Jeżeli komuś będzie mało, to może zobaczyć też starą zajezdnię w Czyżynach znajdującą się obok ul. Izydora Stella-Sawickiego, która kiedyś była hangarem – szkoda, że jest zamknięta i nie da się do niej wejść. W okolicy usytuowany jest także rozległy Park Lotników Polskich, do którego również warto się wybrać nawet na dłuższy spacer pośród drzew i krzewów.

Jeden komentarz na temat “Dzień Otwartych Drzwi w Muzeum Lotnictwa Polskiego

  1. Jak dla mnie, to jest to jedno z najlepszych muzeów w Krakowie, o ile nie najlepsze. Super jest zwłaszcza, jak jest ładna pogoda i można się tam wybrać na spacer, a przy okazji zobaczyć coś ciekawego. To jest też super jeśli chodzi o wycieczki z dziećmi, bo mogą tam zobaczyć sporo interesujących eksponatów, a dodatkowo jest dla nich przygotowana specja ekspozycja zabawami związanymi z lotnictwem.

Zostaw komentarz