Ocieplanie budynku Avia 4 na osiedlu Budimexu

Budimex ociepla budynek Avia IV (etap II) w Czyżynach

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Wygląda na to, że coraz bliżej ukończenia jest budynek Avia 2 – tam pełną parą idą prace przy jego ocieplaniu. Na kolejnych ścianach podnoszone są rusztowania, tak że aktualnie okalają już niemal cały blok, dobrze widać to na fotografii ilustrującej ten tekst. Co więcej, nie tylko, że są one stawiane, ale również dużo się na nich dzieje, jednak o tym w dalszej części artykułu.

Nowe Czyżyny: ocieplanie bloku Avia 4 w Krakowie

Przyszli mieszkańcy budynku Avia 4 na pewno z radością obserwują postępy na placu, na którym on powstaje. A do ukończenia, przynajmniej z zewnątrz, zostało już coraz mniej prac. Najdalej posunięte roboty można zaobserwować na ścianie północnej, czyli od strony pasa startowego dawnego lotniska oraz powstającego tam bloku Avia III. Jak widać na poniższym zdjęciu, cała ściana została już ocieplona styropianem, a co więcej jest on także zacierany klejem na powierzchni, a to zdaje się przedostatni etap wykańczania. Później już tylko tynkowanie oraz ewentualne dodatkowe prace wykończeniowe, np. zastosowanie innych niż tynk materiałów, dodawanie elementów ozdobnych itp.

Budowa osiedla nowe Czyżyny w Krakowie przez Budimex
Ocieplanie styropianem Avii 4 od strony północnej

Stosowany do tych prac styropian ma, zdaje się, nawet kilkanaście centymetrów grubości, więc powinien nieźle zdawać egzamin. Ale nie tylko po północnej stronie powstającego budynku sporo się dzieje, także od południowego wschodu i od południa ostatnio dużo się zmieniło. Wszędzie tam stoi już rusztowanie, wstawione są okna, a na części bloku również zamontowano tam styropian – dobrze widać to na zamieszczonym poniżej zdjęciu. Można na nim zobaczyć również, że sporo materiału już czeka na wykorzystanie, co zapewne stanie się w najbliższych dniach.

Rusztowanie i ocieplanie budynku Awia II w Czyżynach
Avia 4 rusztowanie od strony południowo-wschodniej

Na grafikach widać, że prace idą tam w niezłym tempie, biorąc pod uwagę to, że jeszcze w lipcu wznoszone były kolejne piętra budynku. Dzisiaj wygląda na to, że do jego zakończenia wcale nie zostało już wiele czasu i przyszli mieszkańcy mogą powoli myśleć o tym jak zorganizują oraz urządzą swoją przestrzeń w mieszkaniach.

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć więcej zdjęć z prowadzenia tych prac w Czyżynach, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wkrótce pojawią się na niej nowe fotografie z tej budowy. A tu wkrótce napiszemy o kolejnych inwestycjach prowadzonych przez Budimex.

Zostaw komentarz