Gdzie robić zakupy w Czyżynach?

W jakich sklepach robić zakupy w Czyżynach

Odwiedź forum mieszkańców Czyżyn!

Jeśli wkrótce zamieszkacie w Czyżynach lub dopiero macie zamiar kupić tam mieszkanie, albo dopiero zastanawiacie się czy byłaby to dobra okolica na osiedlenie się, to na pewno musicie wziąć pod uwagę jedną ważną sprawę. Chodzi o to, gdzie w Czyżynach można się wybrać na zakupy, jeśli już się tam mieszka. Okazuje się jednak, że w tej okolicy znajduje się sporo różnorodnych punktów handlowych, które pozwalają na zaopatrzenie się we wszystkie konieczne produkty, pod tym względem jest to więc bardzo dobra do życia okolica, w której dostęp do sklepów nie jest problemem.

Centrum handlowe Czyżyny – zakupy w jednym miejscu

Jednym z najbardziej znanych i największych obiektów handlowych w tej okolicy jest centrum handlowe w Czyżynach, które funkcjonuje na identycznych zasadach jak podobne obiekty w innych dzielnicach. To znaczy, że jest tam kilka większych sklepów oraz sporo mniejszych, bardziej specjalistycznych, jak na przykład zoologiczny. Jeśli chodzi o hipermarkety, to znajduje się tam Carrefour, ale to nie wszystko, ponieważ mieści się tam również duży market budowlany Leroy Merlin – on na pewno przyda się osobom remontującym lub urządzającym swoje mieszkania, na pewno w takiej sytuacji będą tam częstymi gośćmi.

Cropp, House i KFC w centrum handlowym Czyżyny
Zdjęcie Centrum handlowego Czyżyny

Powyższe zdjęcie przedstawia właśnie tą galerię handlową, mieści się ona przy ulicy Medweckiego 2 (blisko ul. Marii Dąbrowskiej). Można ją również łatwo znaleźć szukając obok nowej inwestycji Atalu City Towers w tej okolicy, o której kolejnym etapie pisaliśmy tutaj niedawno. Ważne są jeszcze godziny otwarcia centrum handlowego Czyżyny: od poniedziałku do soboty jest ono czynne od 9 do 21, natomiast w niedzielę od 10 do 20. Nieco dłużej natomiast otwarty jest Carrefour w Czyżynach, w nim można zrobić zakupy w godzinach od 8 do 22 od poniedziałku do soboty oraz od 9 do 21 w niedziele. W znajdujących się tam kilkudziesięciu sklepach można nabyć właściwie wszystko, również ubrania, elektronikę, obuwie czy artykuły dla zwierząt oraz wiele innych rzeczy.

Jeśli dla kogoś jest to za mało, to zawsze może odwiedzić także centrum handlowe M1 w Czyżynach, choć mieści się ono nieco bardziej na uboczu, bo tuż za Parkiem Lotników Polskich i blisko nowej hali widowiskowo-sportowej, przy Alei Pokoju. Również tam znajduje się wiele sklepów o zróżnicowanym asortymencie oraz duży hipermarket Auchan otwarty w tygodniu od 8 do 22, nawet późno można zrobić zakupy.

Media Markt, Praktiker i Real w galerii M1
Centrum handlowe M1 od strony Parku Lotników

Lidl, Biedronka, Aldi itp. – zakupy na co dzień

Jednak w tej okolicy funkcjonują również mniejsze sklepy w formacie tak zwanych dyskontów. Na przykład sklepy Lidl w Czyżynach mieszczą się aż dwa, mniej więcej na obu końcach ul. Stella-Sawickiego, a można w nich nabyć nie tylko produkty spożywcze, ale również ubrania, sprzęt sportowy czy elektroniczny. Inny popularny dyskont, czyli Biedronka w Czyżynach mieści się przy końcu pasa startowego, kawałek za budowanym tam przez Budimex osiedlem Avia i blisko inwestycji stawianej przez Proins przy ul. Hynka. To także popularny sklep z częstymi ofertami specjalnymi z różnych dziedzin. Zakupy można zrobić również w popularnych Lewiatanach funkcjonujących na osiedlach czy jeszcze mniejszych sklepikach osiedlowych. Z pewnością jednym z oryginalniejszych sklepów w tej okolicy jest jedyny Aldi w Krakowie zlokalizowany przy ul. Marii Dąbrowskiej, asortymentem ten sklep nieco przypomina Lidl i również jest niemieckim dyskontem.

Czyżyńskie targi i bazary – gdzie robić zakupy

Jeżeli ktoś lubi odwiedzać nie tylko sklepy, ale przynajmniej od czasu do czasu czuje potrzebę odwiedzenia bazaru, to w Czyżynach również znajdzie właściwe miejsce. Mieści się przy ul. Bieńczyckiej, a jest nim jeden z największych targów w Krakowie – Tomex. Znajduje się na nim kilkaset stoisk, na których można dostać właściwie wszystko, od produktów spożywczych do ubrań i to często świetnej jakości.

Podsumowując, Czyżyny są miejscem, gdzie ilość różnego rodzaju, wielkości i formatu sklepów jest naprawdę duża i nie powinno być tam problemów ze zrobieniem zakupów nawet wieczorową porą. To z pewnością jest jeden z argumentów za tym, aby z tej okolicy uczynić swój dom na dłużej.

Zostaw komentarz